🏫 Osnovna škola 📍 Beograd, Kotež (Palilula)

OSNOVNA ŠKOLA "VASA PELAGIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd, Kotež
Adresa: Milana Zečara 2 (11210)
Opština: Palilula
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/271-2982
Faks: 011/271-2278
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 652 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 343 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 324 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.319 učenika
50 odeljenja
26,4 učenika po odeljenju
2 kombinovana odeljenja
53 učenika po IOP-u
+4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

99 zaposlenih
74 u nastavi
25 nenastavno osoblje
73 na neodređeno
26 na određeno
17,8 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
36 učionica
4 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.081 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred156626,0
II razred178629,7
III razred147624,5
IV razred171724,4
V razred181725,9
VI razred162723,1
VII razred168724,0
VIII razred156722,3
Ukupno1.3195026,4

Škola ima 2 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 53 učenika: IOP1 17, IOP2 29, IOP3 7.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 45 (+4%), a broj odeljenja je ostao 50.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10378
2024/2025.9974
2025/2026.9974
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 652 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 343 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 324 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.319 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik572 učenika
  • Francuski jezik3 učenika
  • Ruski jezik1 učenik
  • Nemački jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik1.299 učenika
  • Engleski jezik10 učenika
  • Nemački jezik2 učenika
  • Ruski jezik1 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

99ukupno
74nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 73, na određeno 26 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave25
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom24
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Čistačica12
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda u posebnim uslovima2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Vasa Pelagić"sedište Milana Zečara 2, Beograd (Palilula) 36401 115.081 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.