🏫 Osnovna škola 📍 Batajnica (Zemun)

OSNOVNA ŠKOLA "SVETISLAV GOLUBOVIĆ MITRALJETA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Batajnica
Adresa: Dalmatinske zagore 94 (11273)
Opština: Zemun
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Stevo Janjanin
Glavni telefon: 7870080
Faks: 7870080
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07021259
PIB: 100014810
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 20. jun 1969.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 496 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 241 učenik
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 240 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

977 učenika
37 odeljenja
26,4 učenika po odeljenju
10 učenika po IOP-u
+6% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

83 zaposlenih
59 u nastavi
24 nenastavno osoblje
52 na neodređeno
31 na određeno
16,6 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
29 učionica
4 kabineta
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
5.126 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred124524,8
II razred138527,6
III razred102425,5
IV razred132526,4
V razred124431,0
VI razred116523,2
VII razred106426,5
VIII razred135527,0
Ukupno9773726,4

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 10 učenika: IOP1 7, IOP2 3, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 54 (+6%), a broj odeljenja je sa 36 porastao na 37.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7957
2024/2025.7957
2025/2026.8359
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 496 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 241 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 240 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik977 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik54 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik977 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

83ukupno
59nastavno osoblje
24nenastavno

Na neodređeno 52, na određeno 31 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave19
  • Nastavnik predmetne nastave18
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom18
  • Čistačica12
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Svetislav Golubović Mitraljeta"sedište Dalmatinske Zagore 94, Beograd (Zemun) 29400 125.126 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

Prijem prvaka

Prijem prvaka: Članak Prijem prvaka se pojavljuje prvo na OŠ "Svetislav Golubović Mitraljeta" .…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
LETOPIS Početak rada škole 1969.g. Šezdesetih godina 20. veka, sa porastom broja stanovnika,  javlja se i potreba za izgradnjom treće škole u Batajnici. Tako je na sednici Skupštine opštine Zemun,  20.06.1969.g. doneta odluka o osnivanju škole ''Svetislav Golubović Mitraljeta''. Škola je dobila ime po narodnom heroju iz Batajnice, koji je poginuo na Fruškoj gori 1942.g. Prve godine rada u školu je upisan 721 učenik (342 u mlađu , a 379 u stariju nastavu), formirana  su  23 odeljenja i jedno kombinovano, iz naselja Ekonomija. U novu školu prešli su da rade prosvetni radnici iz osnovnih škola ''Boško Palkovljević Pinki'' i ''Branko Radičević''. Prvi učitelji bili su: Pavlica Danica, Sekulović Spomenka, Stamenović Ružica, Kovačević Danica, Đuričić Budimir, Galić-Diaz Marija, Stepanović-Duran Ljubica, Vučković Nada, Ranković Vukosava, Vlašić Ljubica i Petković Miroslava. U predmetnoj nastavi:  Vuković Milovan (nast. matematike), Petrović Nada (nast. fizike), Savić Radovanka (nast. biologije, hemije), Marjanović Slavko (nast. geografije), Karanović Jelica (nast. istorije), Titović Zlata (nast. ruskog jez.), Vukobrat Mile i Perišić Dragoslav (nast. fizičkog vasp.), Crnogorac Rajka i Stevanović Nevenka (nast. srpskog jezika), Savić Olga (nast. biologije i hemije), a ubrzo su im se pridužile nove kolege -  Stepanov Branislav (nast. srpskog jezika), Milošević Marija (nast. engleskog jezika), Ranković Snežana (nast. likovne kulture), Perić Slobodan (nast. matematike), Belanović Ljiljana (nast. muzičke kulture), Ristić Jordanka i Tolimir Miloš (nast. opštetehničkog obrazovanja). Prva sednica Nastavničkog veća održana je u zgradi Osnovne škole ''Boško Palkovljević Pinki''.  Donesena je odluka da učenici od 1. do 4. razreda pohađaju nastavu u toj školi od 12 do 15 časova, a stariji učenici u Osnovnoj školi ''Branko Radičević'' od 15 do 19 časova, do prelaska u novoizgrađenu školu. Useljenje u novu školsku zgradu izvršeno je 06.12.1969.g. Ovaj događaj bio je veoma svečan i dočekan je sa velikom radošću. Prvi direktor, Petrović Radoslav, izabran je na sednici, 19.04.1970.g. Tada je dogovoreno i da se kao Dan škole obeležava  9. maj, Dan pobede nad fašizmom.  Drugi direktor bio je Miloš Kodžo (02.09.1974. do 31.08.1975.), sledio je Vukašin Ivezić (01.09.1975. do 30.09.1979.), Miloš Tolimir (01.10.1979. do 09.10.1988.), Dragan Komnenić (29.06.1989. do 21.05.2001.), a od 21.05.2001.g. direktor škole je Stevo Janjanin. Vremenom se broj učenika i zaposlenih  povećavao, svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju dobilo je preko 4000 učenika. Uspesi učenika su se ređali na svim nivoima takmičenja .  Vredno je pomena da je godine 1985. učenik Mihajlović Nenad  dobio Oktobarsku nagradu, a 2006.g Milovanović Dragomir prisustvovao dodeli Nobelove nagrade u Stokholmu. Uspesi učenika su mnogobrojni, pa se ''Mitraljeta'' u generalnom plasmanu zemunskih škola često nalazi među prve tri. Cilj nam je da ''Mitraljeta'' i dalje bude sinonim za kvalitetno obrazovanje koje poštuje tradiciju, ali i ide ukorak sa savremenim evropskim  tendencijama.