🏫 Osnovna škola 📍 Vrnjačka Banja (Vrnjačka Banja)

OSNOVNA ŠKOLA "POPINSKI BORCI"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Vrnjačka Banja
Adresa: Heroja Maričića 12 (36210)
Opština: Vrnjačka Banja
Školski okrug: Raški 1
Školska uprava: Kraljevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 036/611-441
E-pošta: [email protected]
Faks: 036/611-440
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

20 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 492 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 258 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 238 učenika
    18/201813/2023
  • Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 · 17 učenika
    13/2013

Svi brojevi vezani za školu

2013. 13
2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

988 učenika
46 odeljenja
21,5 učenika po odeljenju
3 kombinovana odeljenja
16 učenika po IOP-u
0% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

102 zaposlenih
69 u nastavi
33 nenastavno osoblje
75 na neodređeno
27 na određeno
14,3 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
32 učionica
20 kabineta
1 laboratorija
2 radionica
4 fiskulturnih sala
2 biblioteka
10.464 m² površina objekata

Programi i jezici

5 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred112716,0
II razred139817,4
III razred117716,7
IV razred124717,7
V razred114619,0
VI razred144624,0
VII razred107521,4
VIII razred131526,2
Ukupno9884621,5

Škola ima 3 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 16 učenika: IOP1 8, IOP2 8, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 1 (0%), a broj odeljenja je sa 44 porastao na 46.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9765
2024/2025.10171
2025/2026.10269
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 492 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 258 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 238 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 — 13/2013 17 3 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik988 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik331 učenik
  • Ruski jezik161 učenik
  • Nemački jezik3 učenika
  • Italijanski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik987 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

102ukupno
69nastavno osoblje
33nenastavno

Na neodređeno 75, na određeno 27 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave23
  • Nastavnik razredne nastave21
  • Čistačica20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom15
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Šef računovodstva1
  • Servirka1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda1
  • Nastavnik razredne nastave u posebnim uslovima1
  • Nastavnik predmetne nastave u posebnim uslovima1
  • Sekretar ustanove1
  • Andragoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Popinski borci"sedište Heroja Maričića 12, Vrnjačka Banja 81802 115.005 m²
Izdvojeno odeljenje Lipova Heroja Maričića 12, Vrnjačka Banja 2000 10361 m²
Izdvojeno odeljenje Piskavac Heroja Maričića 12, Vrnjačka Banja 20210 114.830 m²
Izdvojeno odeljenje Stanišinci Heroja Maričića 12, Vrnjačka Banja 2000 10268 m²
Ukupno (4 objekata) 322012 4210.464 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.