🏫 Osnovna škola 📍 Ivanjica (Ivanjica)

OSNOVNA ŠKOLA "MILINKO KUŠIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Ivanjica
Adresa: 13.septembar 54 (32250)
Opština: Ivanjica
Školski okrug: Moravički
Školska uprava: Čačak
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 032/660-780
E-pošta: [email protected]
Faks: 032/660-780
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 432 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 222 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 215 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 · 9 učenika
    13/2013

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 1813
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

869 učenika
43 odeljenja
20,2 učenika po odeljenju
6 kombinovanih odeljenja
25 učenika po IOP-u
−5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

88 zaposlenih
58 u nastavi
30 nenastavno osoblje
69 na neodređeno
19 na određeno
15,0 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
52 učionica
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
8.162 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred112716,0
II razred99714,1
III razred108715,4
IV razred113814,1
V razred109618,2
VI razred106521,2
VII razred113618,8
VIII razred109521,8
Ukupno8694320,2

Škola ima 6 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 25 učenika: IOP1 2, IOP2 22, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 44 (-5%), a broj odeljenja je sa 52 pao na 43.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8959
2024/2025.8758
2025/2026.8858
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 432 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 222 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 215 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 — 13/2013 9 3 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik869 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik389 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik869 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

88ukupno
58nastavno osoblje
30nenastavno

Na neodređeno 69, na određeno 19 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave20
  • Čistačica16
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom14
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Kuvar/poslastičar2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda u posebnim uslovima1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od četiri razreda u posebnim uslovima1
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda u posebnim uslovima1
  • Sekretar ustanove1
  • Andragoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola „Milinko Kušić“sedište 13.Septembra 54, Ivanjica 44001 116.793 m²
Osnovna škola "Milinko Kušić" IO Bukovica 13.Septembra 54, Ivanjica 4000 00924 m²
Osnovna škola "Milinko Kušić" IO Lisa 13.Septembra 54, Ivanjica 2000 00167 m²
Osnovna škola "Milinko Kušić" IO Raščići 13.Septembra 54, Ivanjica 2000 00278 m²
Ukupno (4 objekata) 52001 118.162 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼


milinko-kusic-skola107.05.2010. Osnovna škola „Milinko Kušić“ danas je savremeno opremljena vaspitno - obrazovna ustanova u čijem prijatnom okruženju učenici stiču znanja za budućnost. Ovih dana škola se dodatno uredjuje krečenjem i generalnim čišćenjem i postavlja novi nameštaj u 32 učionice, nastavničku kancelariju i novi amfiteatar, čiju kupovinu je omogućila ambasada Japana u Beogradu, donirajući u ove svrhe gotovo 50.000 evra.

Ako se doda da je skoro zamenjena kompletna stolarija i uradjena nova fasada, a učenici svojim likovnim radovima oplemenili unutrašnjost zgrade, s pravom se može reći da je ova osnovna škola jedna od najlepših u Srbiji.

Završeno je i postavljanje prvog mini pič terena u Ivanjici, u okviru dvorišta ove škole. Novac za izgradnju terena na čijoj veštačkoj travi se mogu upražnjavati gotovo sve sportske discipline, finansirali su opština Ivanjica, Ministarstvo omladine i sporta, Fudbalski savez Srbije i Vlada Kraljevine Norveške.

skola3kabinet-informatike

Osnovna škola u Ivanjici počela je da radi daleke 1836. godine i jedna je od najstarijih u ovom delu Srbije. Ime narodnog heroja Milinka Kušića, rodom iz ovog kraja, nosi od druge polovine prošlog veka.

Danas ovu školu pohadja ukupno 1.035 učenika, u razrednoj nastavi 508, u predmetnoj 528 i u odeljenju za decu lako ometenu u razvoju 7 učenika. Rad je organizovan u 46 odeljenja, od čega je 24 odeljenja od I - IV razreda, 22 odeljenja od V - VIII razreda i 2 odeljenja dece lako ometene u razvoju. U školi je ukupno zaposleno 105 radnika.