🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Čukarica)

OSNOVNA ŠKOLA "LJUBA NENADOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Ace Joksimovića 25 (11132)
Opština: Čukarica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Violeta Đorđevski
Glavni telefon: 011/251-2093
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/251-2093
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07014341
PIB: 101016406
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. decembar 1965.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 575 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 305 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 291 učenik
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.171 učenika
45 odeljenja
26,0 učenika po odeljenju
11 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

93 zaposlenih
66 u nastavi
27 nenastavno osoblje
66 na neodređeno
27 na određeno
17,7 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
26 učionica
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
9.719 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred134526,8
II razred149624,8
III razred137527,4
IV razred155625,8
V razred151625,2
VI razred154625,7
VII razred144528,8
VIII razred147624,5
Ukupno1.1714526,0

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 11 učenika: IOP1 6, IOP2 5, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 9 (-1%), a broj odeljenja je sa 44 porastao na 45.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9972
2024/2025.10273
2025/2026.9366
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 575 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 305 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 291 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.171 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik593 učenika
  • Francuski jezik2 učenika
  • Nemački jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.171 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

93ukupno
66nastavno osoblje
27nenastavno

Na neodređeno 66, na određeno 27 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom20
  • Čistačica13
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove3
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Šef računovodstva1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Servirka1
  • Spremačica1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Ljuba Nenadovićsedište Ace Joksimovića 25, Beograd (Čukarica) 26001 219.719 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

O nama

Osnovna škola 'Ljuba Nenadović' jedna je od najstarijih škola u Beogradu. Osnovana je davne 1840. godine, ali ona i danas raste i razvija se, rađajući učene ljude svome gradu. Naši počeci vezani su za učitelja Stojana Čolu i 1840. godinu, kada je u staroj opštinskoj sudnici, zgradi pletari, počela da radi prva škola u Žarkovu. U toj prvoj školi nije bilo ni klupa, ni školske table, ni katedre. Svi su sedeli na tronošcima ili asuri, ali to nije smetalo da se uči čitanje, pisanje i račun. Nažalost, iako je kao spomenik kulture 'Stara škola' pod zaštitom Zavoda za zaštitu spomenika, ona iz dana u dan propada, prepuštena zubu vremena.

Kako je bivalo sve više učenika, prostor 'Stare škole' postao je skučen. Angažovanjem tadašnjeg učitelja Aleksija Đurića, 1914. godine, na svetog Savu, otvorena je nova škola koju je projektovao Stevan B. Savković bez ikakve naknade za svoj rad, smatrajući to svojim dugom mestu u kome se rodio i u kome je stekao prvu pismenost. Ova zgrada je bila tada, i sve do Drugog svetskog rata, jedna od najmodernijih i najlepših zgrada u okolini Beograda. Spoljni izgled zgrade je izuzetno lep i arhitektonski interesantan, sa zvonikom u centru zgrade koji dominira naseljem. Ova zgrada je zbog istorijsko-arhitektonskog značaja stavljena pod zaštitu države kao spomenik kulture.

Današnja škola 'Ljuba Nenadović' podignuta je 1953. godine, a dograđivana od 1966. do 1969. godine. Sada je to moderna, savremena škola koja je uspela da spoji sve specifičnosti nekada izrazito ruralne sredine sa narastajućim modernim tekovinama. Uspeli smo da spojimo naizgled nespojive protivurečnosti, i to tako da novo ne ugrozi vrednosti starog, već da na temeljima tradicionalnog gradimo vrednosti prilagođene novom vremenu i potrebama.

Prošli smo dug put od osnivanja do danas, kada slavimo 170 godina postojanja. A cilj nam je isti – predati budućnosti poštene, učene i čestite ljude.