🏫 Osnovna škola 📍 Lazarevac (Lazarevac)

OSNOVNA ŠKOLA "KNEZ LAZAR"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Lazarevac
Adresa: Branka Radičevića 27 /a (11550)
Opština: Lazarevac
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/812-2251
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/812-2251
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 482 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 225 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 224 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

931 učenika
33 odeljenja
28,2 učenika po odeljenju
6 učenika po IOP-u
0% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

74 zaposlenih
53 u nastavi
21 nenastavno osoblje
59 na neodređeno
15 na određeno
17,6 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
18 učionica
24 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
5.857 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred118429,5
II razred121430,3
III razred111427,8
IV razred132526,4
V razred111427,8
VI razred114428,5
VII razred117429,3
VIII razred107426,8
Ukupno9313328,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 6 učenika: IOP1 4, IOP2 2, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se nije menjao, a broj odeljenja je sa 34 pao na 33.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8660
2024/2025.8258
2025/2026.7453
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 482 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 225 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 224 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik931 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik266 učenika
  • Francuski jezik69 učenika
  • Nemački jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik931 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

74ukupno
53nastavno osoblje
21nenastavno

Na neodređeno 59, na određeno 15 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave18
  • Nastavnik razredne nastave16
  • Čistačica12
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom12
  • Nastavnik u produženom boravku7
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Knez Lazar"sedište Branka Radičevića 29, Lazarevac 182401 125.857 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.