🏫 Osnovna škola 📍 Inđija (Inđija)

OSNOVNA ŠKOLA "DUŠAN JERKOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Inđija
Adresa: Dušana Jerkovića 1 (22320)
Opština: Inđija
Školski okrug: Sremski
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 022/561-420
E-pošta: [email protected]
Faks: 022/561-704
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 503 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 241 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 206 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

950 učenika
39 odeljenja
24,4 učenika po odeljenju
1 kombinovano odeljenje
8 učenika po IOP-u
+3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

76 zaposlenih
55 u nastavi
21 nenastavno osoblje
57 na neodređeno
19 na određeno
17,3 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
24 učionica
3 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.733 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred119619,8
II razred112522,4
III razred132622,0
IV razred140623,3
V razred103425,8
VI razred138527,6
VII razred101425,3
VIII razred105426,3
Ukupno9503924,4

Škola ima 1 kombinovano odeljenje (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 8 učenika: IOP1 5, IOP2 3, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 30 (+3%), a broj odeljenja je sa 37 porastao na 39.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8057
2024/2025.7753
2025/2026.7655
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 503 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 241 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 206 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik950 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik258 učenika
  • Engleski jezik187 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik707 učenika
  • Nemački jezik242 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

76ukupno
55nastavno osoblje
21nenastavno

Na neodređeno 57, na određeno 19 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave21
  • Nastavnik razredne nastave19
  • Čistačica11
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom11
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Dušan Jerković"sedište Dušana Jerkovića 1, Inđija 22301 115.445 m²
Izdvojeno odeljenje OŠ "Dušan Jerković" Jarkovci Dušana Jerkovića 1, Inđija 2000 00288 m²
Ukupno (2 objekata) 24301 115.733 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

U centru grada na najlepšem mestu Inđije na uglu dve poznate ulice, smeštena je osnovna škola «Dušan Jerković», koja svojim zdanjem i veličinom dominira ovom prostoru još iz druge polovine XIX veka. Ove školske godine upisano je 894 učenika raspoređeno u 37 odeljenja matične škole. U 2 izdvojena kombinovana odeljenja u Jarkovcima imamo 24 učenika, od prvog do četvrtog razreda.

Kroz nastavu naše škole prošlo je preko stotinu nastavnika, a trenutno u procesu realizacije GPR-a škole učestvuje 58 nastavnika, direktor škole, psiholog i pedagog.

Svoja interesovanja, kreativnost i mogućnost za dodatne vannastavne aktivnosti učenici izražavaju u radu 34 sekcije, Dečjeg Saveza Škole, podmlatka Crvenog krsta, preko programa za razvoj, mir i toleranciju, esetskog uređenja škole i ekološke zaštite životne sredine, program realizacije Bukvara dečjih prava, školskog marketinga, programa zdravstvene zaštite i aktivnosti za sprečavanje devijatnog i delikventnog ponašanja učenika osnovne škole.

Saradnja škole i društvene sredine ostvaruje se tradicionalno dobro. Učenici će svojim učešćem obogatiti sve javne manifestacije organizovane na nivou grada.

Škola ostvaruje saradnju sa Crvenim krstom, Domom zdravlja, Centrom za socijalni rad, OUP-om, SO Inđija, PU «Boško Buha», drugim osnovnim i srednjim školama, preduzećima, medijima.

Saradnja sa roditeljima kroz realizaciju roditeljskih sastanaka, individualnih kontakata odeljenskog starešine i stučnih saradnika škole, a sve u cilju suzbijanja negativnog ponašanja učenika koji su preduslov za razvoj maloletničke delikvencije.

Škola radi u dve smene. Svake školske godine značajna materijalna sredsva se investiraju u inovaciju nastavnih sredstava i učila, nabavku knjiga za školsku biblioteku i estetsko uređivanje školskog prostora.

Donacijom ADF-a, sredstvima SO Inđija i škole opremljen je informatički kabinet škole, napravljena ekološka učionica.

U školi se praznuje 25. Septembar – Dan Škole i 27. Januar – Dan Svetog Save.

U školi se izučavaju dva strana jezika: engleski i nemački. Na opštinskim, okružnim i republičkim takmičenjima organizovanim od Ministarstva prosvete i sporta učenici naše škole uvek ostvaruju zapažene rezultate, tako da se za OŠ « Dušan Jerković» Inđija zna i izvan naše opštine.
Škola je uključena u proces školskog razvojnog planiranja i tim povodom oformljen je tim koji okuplja učenike, članove kolektiva i lokalnu zajednicu.

U okviru školskog razvojnog plana napisan je predlog projekata kojim se aplicira kod Svetske banke za sredstva kojima će se finansirati nastavne i vannastavne aktivnosti.


U školskoj 2009/2010 godini škola se priključila projektu UNICEF-a, ŠKOLA BEZ NASILJA. Ulaskom u ovaj program škola je pokazala želju i volju da sve svoje potencijale iskoristi kako bi školu učinila bezbednom oazom drugarstva i znanja.