🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Novi Beograd)

OSNOVNA ŠKOLA "BRANKO RADIČEVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Jurija Gagarina 195 (11070)
Opština: Novi Beograd
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Miloš Jakšić
Tel. direktora: 011 21 58 639
Glavni telefon: 011/215-8639
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/215-8639
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 764 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 393 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 334 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola I-IV 2020/2021 II–IV razred · 7 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/2020

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.498 učenika
54 odeljenja
27,7 učenika po odeljenju
39 učenika po IOP-u
+8% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

114 zaposlenih
85 u nastavi
29 nenastavno osoblje
76 na neodređeno
38 na određeno
17,6 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
18 učionica
21 kabineta
1 laboratorija
2 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
8.106 m² površina objekata

Programi i jezici

5 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred202728,9
II razred176919,6
III razred192921,3
IV razred201825,1
V razred205729,3
VI razred188726,9
VII razred165627,5
VIII razred169628,2
Ukupno1.4985427,7

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 39 učenika: IOP1 6, IOP2 32, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 113 (+8%), a broj odeljenja je sa 52 porastao na 54.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11383
2024/2025.10979
2025/2026.11485
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 764 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 393 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 334 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola I-IV 2020/2021 II–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020 7 4 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.498 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik464 učenika
  • Ruski jezik262 učenika
  • Italijanski jezik2 učenika
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.498 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

114ukupno
85nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 76, na određeno 38 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave26
  • Nastavnik predmetne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom22
  • Čistačica17
  • Nastavnik u produženom boravku13
  • Domar/majstor održavanja3
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Branko Radičević"sedište Jurija Gagarina 195, Beograd (Novi Beograd) 182112 218.106 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

Naši mladi biznismeni

https://brankoradicevic-nbgd.edu.rs/wp-content/uploads/2026/10/video-449dcdd78969ad3b2817490c9cd8b91b-V.mp4 Učenici…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
Osnovna škola „Branko Radičević“ je jedna od najvećih osnovnih škola u Beogradu. Smeštena je u neposrednoj blizini reke i to je čini još privlačnijom. Zelenilo bloka  45, svežina reke Save i širina Savskog keja, pružaju nastavnicima mogućnost da svoju nastavu unaprede i da je povremeno presele u živopisni krajolik.

To je sigurno inspirisalo školske radnike da posvete dovoljno pažnje i uređenju sportskih terena, njihovom označavanju, osvetljavanju i stavljanju novih koševa i golova. Time su podstakli sportski duh i poboljšanje rezultata na sportskim takmičenjima. Naša škola je svoj ogroman prostor stavila u službu zdravlja  lepote, tako da se u njoj održavaju aikido, košarka rukomet, odbojka, plivanje, ples i folklor u vanškolskom vremenu.

Ipak naša škola neguje i druge „misaone“ discipline, koje bismo metaforično nazvali „trčanje u širinu“.

Nastavnici se trude, da kako u školskom tako i u vanškolskom životu, da doprinesu znanju.

Pod geslom „Znanje je snaga i moć“ nastavnici motivišu učenike na rešavanje teških zadataka, podstičući u njima želju za novim saznanjima i pažljivo neguju talente koje učenici poseduju. Jedan od najveći ciljeva ove škole jeste da jednog dana naši učenici postanu samosvesne jedinke, sposobne da žele, sposobne da prepoznaju šta hoće i da znaju i umeju da to ostvare.