🏫 Osnovna škola 📍 Kragujevac (Kragujevac)

OSNOVNA ŠKOLA "21. OKTOBAR"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Kragujevac
Adresa: Milovana Glišića 13 (34000)
Opština: Kragujevac
Školski okrug: Šumadijski
Školska uprava: Kragujevac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 034/630-2785
E-pošta: [email protected]
Faks: 034/637-0217
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 510 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 273 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 235 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.018 učenika
41 odeljenja
24,8 učenika po odeljenju
4 kombinovana odeljenja
11 učenika po IOP-u
+5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

87 zaposlenih
62 u nastavi
25 nenastavno osoblje
69 na neodređeno
18 na određeno
16,4 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
24 učionica
6 kabineta
1 fiskulturnih sala
4.368 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred118814,8
II razred113716,1
III razred147818,4
IV razred132718,9
V razred121430,3
VI razred152530,4
VII razred127431,8
VIII razred108427,0
Ukupno1.0184124,8

Škola ima 4 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 11 učenika: IOP1 7, IOP2 2, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 52 (+5%), a broj odeljenja je sa 37 porastao na 41.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8863
2024/2025.8762
2025/2026.8762
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 510 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 273 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 235 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.018 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik282 učenika
  • Italijanski jezik175 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik998 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

87ukupno
62nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 69, na određeno 18 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Čistačica11
  • Nastavnik razredne nastave11
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom9
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi6
  • Servirka3
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Kuvar/poslastičar2
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "21.oktobar"sedište Milovana Glišića 13, Kragujevac 14600 103.552 m²
Osnovna škola "21.oktobar" IO Dobrača Milovana Glišića 13, Kragujevac 4000 00282 m²
Osnovna škola "21.oktobar" IO Kamenica Milovana Glišića 13, Kragujevac 4000 00317 m²
Osnovna škola "21.oktobar" IO Rogojevac Milovana Glišića 13, Kragujevac 2000 00217 m²
Ukupno (4 objekata) 24600 104.368 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.