🏫 Srednja muzička škola 📍 Beograd (Čukarica)

MUZIČKA ŠKOLA "VATROSLAV LISINSKI"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Straše Pindžura 1/2 (11030)
Opština: Čukarica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/354-6831
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/354-6831
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07027893
PIB: 100115137
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 4. novembar 1953.
📜

Prosvetni glasnik

20 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna muzička škola-Odsek za klasičnu muziku-šestogodišnje obrazovanje i vaspitanje 2019/2020 I–VI razred · 807 učenika
    5/20199/2020
  • Osnovna muzička škola-PRIPREMNI RAZRED 2019,20 · 58 učenika
    5/20199/2020
  • Srednja muzička škola-ODSEK KLASIČNE MUZIKE-Muzički izvođač klasične muzike 2020,21 I–IV razred · 46 učenika
    8/2020
  • Muzički saradnik 2020/2021 I–IV razred · 27 učenika
    8/2020
  • Osnovna muzička škola-Odsek za klasičnu muziku-četvorogodišnje obrazovanje i vaspitanje-solo pevanje 2019/2020 I–IV razred · 16 učenika
    5/20199/2020
  • Osnovna muzička škola-Odsek za klasičnu muziku-četvorogodišnje obrazovanje i vaspitanje-instrument 2019/2020 I–III razred · 13 učenika
    5/20199/2020

Svi brojevi vezani za školu

1993. 9
1994. 2
1996. 4
1997. 19
2002. 15
2003. 10
2005. 7
2006. 4
2007. 4
2009. 48
2010. 511
2013. 101114
2016. 10
2019. 5
2020. 89
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

967 učenika
93 odeljenja
10,4 učenika po odeljenju
75 kombinovanih odeljenja
14 učenika po IOP-u
+4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

121 zaposlenih
93 u nastavi
28 nenastavno osoblje
84 na neodređeno
37 na određeno
10,4 učenika po nastavniku

Prostor

8 objekata
38 učionica
1.132 m² površina objekata

Programi i jezici

2 obrazovnih profila
5 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred215703,1
II razred204732,8
III razred152672,3
IV razred102512,0
V razred127612,1
VI razred109532,1
Pripremni razred58319,3
Ukupno9679310,4

Škola ima 75 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 14 učenika: IOP1 0, IOP2 1, IOP3 13.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 41 (+4%), a broj odeljenja je sa 87 porastao na 93.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.12092
2024/2025.12898
2025/2026.12193
🎓

Obrazovni profili 2025/2026.

Profil / smerPodručje radaUčenikaOdeljenja
Srednja muzička škola-ODSEK KLASIČNE MUZIKE-Muzički izvođač klasične muzike 2020,21Kultura,umetnost i javno informisanje464
Muzički saradnikKultura,umetnost i javno informisanje274
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna muzička škola-Odsek za klasičnu muziku-šestogodišnje obrazovanje i vaspitanje 2019/2020 I–VI 5/2019, 9/2020 807 6 godina Aktivan —
Osnovna muzička škola-PRIPREMNI RAZRED 2019,20 — 5/2019, 9/2020 58 1 godina Aktivan —
Srednja muzička škola-ODSEK KLASIČNE MUZIKE-Muzički izvođač klasične muzike 2020,21 I–IV 8/2020 46 4 godine Aktivan NOKS 4
Muzički saradnik 2020/2021 I–IV 8/2020 27 4 godine Aktivan NOKS 4
Osnovna muzička škola-Odsek za klasičnu muziku-četvorogodišnje obrazovanje i vaspitanje-solo pevanje 2019/2020 I–IV 5/2019, 9/2020 16 4 godine Aktivan —
Osnovna muzička škola-Odsek za klasičnu muziku-četvorogodišnje obrazovanje i vaspitanje-instrument 2019/2020 I–III 5/2019, 9/2020 13 4 godine Aktivan —
📚

Aktivni nastavni planovi i programi

  • Muzički izvođač klasične muzike4 godine
  • Muzički saradnik4 godine
  • Muzički saradnik-teoretičar4 godine
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik967 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Italijanski jezik60 učenika
  • Francuski jezik6 učenika
  • Ruski jezik3 učenika
  • Nemački jezik3 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik73 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

121ukupno
93nastavno osoblje
28nenastavno

Na neodređeno 84, na određeno 37 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik umetničkih i stručnih predmeta u muzičkoj školi i određenih stručnih predmeta u stručnoj školi sa odeljenjskim starešinstvom76
  • Nastavnik umetničkih i stručnih predmeta u muzičkoj školi i određenih stručnih predmeta u stručnoj školi13
  • Korepetitor10
  • Čistačica5
  • Nastavnik predmetne nastave4
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Direktor ustanove1
  • Štimer muzičkih instrumenata1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
MŠ "Vatroslav Lisinski" - matična školasedište Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 5000 00285 m²
MŠ "Vatroslav Lisinski" - matična školasedište Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 12000 00348 m²
MŠ "Vatroslav Lisinski" - matična školasedište Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 2000 0029 m²
MŠ "Vatroslav Lisinski" - izdvojeno odeljenje Žarkovo Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 8000 00213 m²
MŠ "Vatroslav Lisinski" - izdvojeno odeljenje Železnik Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 2000 0038 m²
MŠ "Vatroslav Lisinski" - izdvojeno odeljenje Sremčica Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 2000 0041 m²
MŠ "Vatroslav Lisinski" - izdvojeno odeljenje Umka Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 3000 0077 m²
MŠ "Vatroslav Lisinski", izdvojeno odeljenje Obrenovac Straška Pindžura 1a, Beograd (Čukarica) 4000 00101 m²
Ukupno (8 objekata) 38000 001.132 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Muzička škola „Vatroslav Lisinski“ postoji od 1953. godine a od 2000. postaje i srednja muzička škola. U školi se uče sledeći instrumenti: violina, viola, violončelo, kontrabas, flauta, oboa, fagot, trubs, horna, trombon, harfa, klavir, harmonika, gitara, udaraljke i solo pevanje. U srednjoj muzičkoj školi, pored vokalno-instrumentalnog odseka učenici pohađaju i odsek za opštu muzičku pedagogiju-teoretski odsek.

Škola radi na opštini Čukarica, na pet lokacija: matična škola, Banovo Brdo, Straše Pindžura ½, odeljenje u Žarkovu, Ace Joksimovića 15, odeljenje u Železniku, Stjepana Supanca 15, odeljenje u Sremčici, Tomasa Edisona 3, i odeljenje na opštini Obrenovac, Miloša Obrenovića 117.

Nastavu izvodi 104 nastavnika instrumentalne nastave, grupne nastave teoretskih muzičkih predmeta i opšteobraovne nastave na nivou srednje škole.