🏫 Osnovna škola 📍 Novi Sad (Novi Sad)

OSNOVNA ŠKOLA "ŽARKO ZRENJANIN"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Sad
Adresa: Bulevar despota Stefana 8 (21102)
Opština: Novi Sad
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 021/236-5453
E-pošta: [email protected]
Faks: 021/236-9191
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2020/2021 I–IV razred · 615 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/2020
  • Osnovna škola V-VI, 2018/19 V–VI razred · 346 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/2020
  • Osnovna škola VII-VIII, 2020/2021 VII–VIII razred · 343 učenika
    18/20185/201911/20191/20202/20206/20208/20205/202117/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.304 učenika
51 odeljenja
25,6 učenika po odeljenju
28 učenika po IOP-u
−7% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

106 zaposlenih
75 u nastavi
31 nenastavno osoblje
88 na neodređeno
18 na određeno
17,4 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
26 učionica
15 kabineta
1 laboratorija
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.014 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
4 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred135622,5
II razred139623,2
III razred169628,2
IV razred172628,7
V razred172724,6
VI razred174724,9
VII razred177725,3
VIII razred166627,7
Ukupno1.3045125,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 28 učenika: IOP1 12, IOP2 9, IOP3 7.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 100 (-7%), a broj odeljenja je sa 53 pao na 51.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11682
2024/2025.11278
2025/2026.10675
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2020/2021 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020 615 4 godine Aktivan —
Osnovna škola V-VI, 2018/19 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020 346 2 godine Neaktivan —
Osnovna škola VII-VIII, 2020/2021 VII–VIII 18/2018, 5/2019, 11/2019, 1/2020, 2/2020, 6/2020, 8/2020, 5/2021, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 343 2 godine Neaktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.304 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik625 učenika
  • Francuski jezik39 učenika
  • Ruski jezik7 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.304 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Nemački jezik sa elementima nacionalne kulture29 učenika
  • Mađarski jezik sa elementima nacionalne kulture20 učenika
  • Rumunski jezik sa elementima nacionalne kulture7 učenika
  • Rusinski jezik sa elementima nacionalne kulture5 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

106ukupno
75nastavno osoblje
31nenastavno

Na neodređeno 88, na određeno 18 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave21
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom21
  • Čistačica12
  • Nastavnik u produženom boravku9
  • Kuvar/poslastičar6
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Šef računovodstva1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Žarko Zrenjanin"sedište Bulevar Despota Stefana 8, Novi Sad 261511 217.014 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.