🏫 Osnovna škola 📍 Jasenovo (Nova Varoš)

OSNOVNA ŠKOLA "VUK STEFANOVIĆ KARADŽIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Jasenovo
Adresa: 31319 Jasenovo (31319)
Opština: Nova Varoš
Školski okrug: Zlatiborski
Školska uprava: Užice
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 033/268-4404
E-pošta: [email protected]
Faks: 033/268-4404
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07277725
PIB: 100562200
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 22. avgust 1979.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–III razred · 335 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 264 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 249 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola I-IV 2020/2021 IV razred · 118 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/2020

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

966 učenika
41 odeljenja
23,6 učenika po odeljenju
1 kombinovano odeljenje
21 učenika po IOP-u
−8% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

76 zaposlenih
49 u nastavi
27 nenastavno osoblje
66 na neodređeno
10 na određeno
19,7 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
26 učionica
1 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
8.876 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred104520,8
II razred110618,3
III razred121620,2
IV razred118619,7
V razred134526,8
VI razred130526,0
VII razred130526,0
VIII razred119523,8
Ukupno9664123,6

Škola ima 1 kombinovano odeljenje (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 21 učenik: IOP1 12, IOP2 7, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 79 (-8%), a broj odeljenja je sa 42 pao na 41.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8153
2024/2025.7548
2025/2026.7649
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–III 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 335 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 264 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 249 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola I-IV 2020/2021 IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020 118 4 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik966 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik513 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik966 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

76ukupno
49nastavno osoblje
27nenastavno

Na neodređeno 66, na određeno 10 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Nastavnik razredne nastave14
  • Nastavnik predmetne nastave12
  • Čistačica11
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom4
  • Pomoćnik direktora ustanove3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Vuk Stefanović Karadžić"sedište Čegarska 3, Kragujevac 23101 118.321 m²
OŠ "Vuk Stefanović Karadžić" - Bukorovac Čegarska 3, Kragujevac 1000 10315 m²
OŠ "Vuk Stefanović Karadžić" Trmbas Čegarska 3, Kragujevac 2000 00240 m²
Ukupno (3 objekata) 26101 218.876 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.