🏫 Osnovna škola 📍 Tutin (Tutin)

OSNOVNA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Tutin
Adresa: Kulina Bana 5 (36320)
Opština: Tutin
Školski okrug: Raški 2
Školska uprava: Kraljevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 020/811-180
Faks: 020/811-180
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

29 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 434 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 219 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 215 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2010. 27
2011. 37
2013. 1
2014. 11
2016. 11
2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

868 učenika
46 odeljenja
18,9 učenika po odeljenju
5 kombinovanih odeljenja
9 učenika po IOP-u
+66% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

60 zaposlenih
44 u nastavi
16 nenastavno osoblje
50 na neodređeno
10 na određeno
19,7 učenika po nastavniku

Prostor

7 objekata
32 učionica
7 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
4.643 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
2 jezika nastave
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred119814,9
II razred105813,1
III razred97812,1
IV razred1131011,3
V razred116523,2
VI razred103520,6
VII razred104520,8
VIII razred111522,2
Ukupno8684618,9

Škola ima 5 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 9 učenika: IOP1 3, IOP2 6, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 345 (+66%), a broj odeljenja je sa 25 porastao na 46.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.6146
2024/2025.6449
2025/2026.6044
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 434 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 219 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 215 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Bosanski jezik706 učenika
  • Srpski jezik162 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik127 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik866 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

60ukupno
44nastavno osoblje
16nenastavno

Na neodređeno 50, na određeno 10 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave27
  • Nastavnik razredne nastave15
  • Čistačica8
  • Domar/majstor održavanja3
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Matična školasedište Njegoševa 13, Tutin 18401 012.000 m²
Izdvojeno odeljenje Biohane Njegoševa 13, Tutin 2000 00139 m²
Izdvojeno odeljenje Bovanj Njegoševa 13, Tutin 1000 0090 m²
Izdvojeno odeljenje Bujkoviće Njegoševa 13, Tutin 1000 00120 m²
Izdvojeno odeljenje Dobrinja Njegoševa 13, Tutin 1000 00154 m²
Izdvojeno odeljenje Dubovo Njegoševa 13, Tutin 8300 112.000 m²
Izdvojeno odeljenje Crniš Njegoševa 13, Tutin 1000 00140 m²
Ukupno (7 objekata) 32701 124.643 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.