🏫 Osnovna škola 📍 Sremčica (Čukarica)

OSNOVNA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Sremčica
Adresa: Školska 4 (11253)
Opština: Čukarica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 2526114
E-pošta: [email protected]
Faks: 2526114
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 06193021
PIB: 100115395
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. septembar 1992.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 473 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 227 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 199 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

899 učenika
37 odeljenja
24,3 učenika po odeljenju
38 učenika po IOP-u
+1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

78 zaposlenih
58 u nastavi
20 nenastavno osoblje
45 na neodređeno
33 na određeno
15,5 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
12 učionica
16 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.954 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred114522,8
II razred132526,4
III razred126525,2
IV razred101425,3
V razred125525,0
VI razred102425,5
VII razred98424,5
VIII razred101520,2
Ukupno8993724,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 38 učenika: IOP1 19, IOP2 17, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 6 (+1%), a broj odeljenja je ostao 37.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8060
2024/2025.8060
2025/2026.7858
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 473 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 227 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 199 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik899 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik223 učenika
  • Ruski jezik166 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik899 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

78ukupno
58nastavno osoblje
20nenastavno

Na neodređeno 45, na određeno 33 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom19
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Čistačica8
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ"Vuk Karadžić"sedište Školska 4, Sremčica 121600 116.954 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.