🏫 Osnovna škola 📍 Pirot (Pirot)

OSNOVNA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Pirot
Adresa: Srpskih vladara 111 (18300)
Opština: Pirot
Školski okrug: Pirotski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 010/345-210
Faks: 010/313-653
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

27 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 480 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 265 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 237 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

982 učenika
53 odeljenja
18,5 učenika po odeljenju
7 kombinovanih odeljenja
34 učenika po IOP-u
−4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

87 zaposlenih
54 u nastavi
33 nenastavno osoblje
64 na neodređeno
23 na određeno
18,2 učenika po nastavniku

Prostor

9 objekata
39 učionica
9 kabineta
1 radionica
3 fiskulturnih sala
1 biblioteka
13.531 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred1301013,0
II razred1221012,2
III razred123815,4
IV razred105911,7
V razred136719,4
VI razred129718,4
VII razred124717,7
VIII razred113716,1
Ukupno9825318,5

Škola ima 7 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 34 učenika: IOP1 22, IOP2 10, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 42 (-4%), a broj odeljenja je sa 54 pao na 53.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8451
2024/2025.8352
2025/2026.8754
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 480 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 265 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 237 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik982 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik359 učenika
  • Italijanski jezik97 učenika
  • Nemački jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik981 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

87ukupno
54nastavno osoblje
33nenastavno

Na neodređeno 64, na određeno 23 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Čistačica19
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Nastavnik razredne nastave14
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda5
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Vaspitač1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola " Vuk Karadžić"sedište Srpskih Vladara 111, Pirot 22501 117.755 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Barje Čiflik Srpskih Vladara 111, Pirot 2000 00305 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Blato Srpskih Vladara 111, Pirot 2000 00315 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Veliki Suvodol Srpskih Vladara 111, Pirot 2000 00321 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Gnjilan Srpskih Vladara 111, Pirot 2000 001.594 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Mali Suvodol Srpskih Vladara 111, Pirot 4100 101.219 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Ponor Srpskih Vladara 111, Pirot 1000 0063 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Rasnica Srpskih Vladara 111, Pirot 4100 101.624 m²
Osnovna škola " Vuk Karadžić" Kostur Srpskih Vladara 111, Pirot 0200 00335 m²
Ukupno (9 objekata) 39901 3113.531 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.