🏫 Osnovna škola 📍 Doljevac (Doljevac)

OSNOVNA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Doljevac
Adresa: ul. Vuk Karadžića br.6 (18410)
Opština: Doljevac
Školski okrug: Nišavski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 018/810-209
E-pošta: [email protected]
Faks: 018/811-001
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 594 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 299 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 273 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.166 učenika
75 odeljenja
15,5 učenika po odeljenju
9 kombinovanih odeljenja
85 učenika po IOP-u
−9% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

168 zaposlenih
111 u nastavi
57 nenastavno osoblje
112 na neodređeno
56 na određeno
10,5 učenika po nastavniku

Prostor

16 objekata
88 učionica
22 kabineta
3 fiskulturnih sala
21.860 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred1481410,6
II razred1371310,5
III razred1491311,5
IV razred1601411,4
V razred146818,3
VI razred153819,1
VII razred142720,3
VIII razred131816,4
Ukupno1.1667515,5

Škola ima 9 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 85 učenika: IOP1 64, IOP2 10, IOP3 11.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 117 (-9%), a broj odeljenja je sa 81 pao na 75.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.164111
2024/2025.168117
2025/2026.168111
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 594 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 299 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 273 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.166 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik505 učenika
  • Ruski jezik4 učenika
  • Nemački jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.139 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

168ukupno
111nastavno osoblje
57nenastavno

Na neodređeno 112, na određeno 56 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave37
  • Čistačica33
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom31
  • Nastavnik predmetne nastave29
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda11
  • Domar/majstor održavanja9
  • Pomoćnik direktora ustanove4
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od tri razreda3
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Pedagoški asistent2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Sekretar ustanove1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Doljevacsedište Vuka Karadžića 6, Doljevac 21500 104.825 m²
Doljevacsedište Vuka Karadžića 6, Doljevac 8500 001.431 m²
Belotinac Vuka Karadžića 6, Doljevac 5100 001.748 m²
Belotinac Vuka Karadžića 6, Doljevac 5000 00370 m²
Belotinac Vuka Karadžića 6, Doljevac 0000 10146 m²
Knežica Vuka Karadžića 6, Doljevac 3000 00867 m²
Kočane Vuka Karadžića 6, Doljevac 4000 001.046 m²
Malošište Vuka Karadžića 6, Doljevac 12400 003.401 m²
Mekiš Vuka Karadžića 6, Doljevac 3000 00257 m²
Orljane Vuka Karadžića 6, Doljevac 3000 00268 m²
Perutina Vuka Karadžića 6, Doljevac 2000 00595 m²
Pukovac Vuka Karadžića 6, Doljevac 10700 104.117 m²
Čapljinac Vuka Karadžića 6, Doljevac 3000 001.177 m²
Čečina Vuka Karadžića 6, Doljevac 3000 00226 m²
Šainovac Vuka Karadžića 6, Doljevac 3000 001.132 m²
Šarlinac Vuka Karadžića 6, Doljevac 3000 00254 m²
Ukupno (16 objekata) 882200 3021.860 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.