🏫 Osnovna škola 📍 Čačak (Čačak)

OSNOVNA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Čačak
Adresa: Cara Dušana 25 (32000)
Opština: Čačak
Školski okrug: Moravički
Školska uprava: Čačak
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 032/227-976
E-pošta: [email protected]
Faks: 032/222-527
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

18 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 556 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 247 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 245 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.048 učenika
39 odeljenja
26,9 učenika po odeljenju
14 učenika po IOP-u
+8% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

86 zaposlenih
63 u nastavi
23 nenastavno osoblje
57 na neodređeno
29 na određeno
16,6 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
20 učionica
9 kabineta
1 laboratorija
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.242 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred138527,6
II razred162627,0
III razred131526,2
IV razred125525,0
V razred115428,8
VI razred132526,4
VII razred135527,0
VIII razred110427,5
Ukupno1.0483926,9

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 14 učenika: IOP1 5, IOP2 7, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 82 (+8%), a broj odeljenja je sa 37 porastao na 39.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7757
2024/2025.8061
2025/2026.8663
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 556 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 247 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 245 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.048 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik491 učenik
  • Italijanski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.048 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

86ukupno
63nastavno osoblje
23nenastavno

Na neodređeno 57, na određeno 29 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave23
  • Nastavnik razredne nastave21
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom15
  • Čistačica11
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Servirka2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Vuk Karadžić"sedište Cara Dušana 25, Čačak 20911 014.568 m²
Osnovna škola "Vuk Karadžić"sedište Cara Dušana 25, Čačak 0000 20674 m²
Ukupno (2 objekata) 20911 215.242 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.