🏫 Osnovna škola 📍 Prijepolje (Prijepolje)

OSNOVNA ŠKOLA "VLADIMIR PERIĆ VALTER"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Prijepolje
Adresa: ul. Sandžačkih brigada 13 (31300)
Opština: Prijepolje
Školski okrug: Zlatiborski
Školska uprava: Užice
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 033/712-325
E-pošta: [email protected]
Faks: 033/210-0035
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 442 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 225 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 209 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

876 učenika
40 odeljenja
21,9 učenika po odeljenju
2 kombinovana odeljenja
5 učenika po IOP-u
−4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

67 zaposlenih
47 u nastavi
20 nenastavno osoblje
56 na neodređeno
11 na određeno
18,6 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
38 učionica
4 kabineta
3 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.631 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
1 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred110715,7
II razred97616,2
III razred126621,0
IV razred109521,8
V razred101425,3
VI razred108427,0
VII razred122524,4
VIII razred103520,6
Ukupno8764021,9

Škola ima 2 kombinovana odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 5 učenika: IOP1 1, IOP2 4, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 32 (-4%), a broj odeljenja je sa 41 pao na 40.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7153
2024/2025.6748
2025/2026.6747
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 442 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 225 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 209 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik876 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik434 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik876 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Bosanski jezik sa elementima nacionalne kulture19 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

67ukupno
47nastavno osoblje
20nenastavno

Na neodređeno 56, na određeno 11 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave12
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom12
  • Čistačica10
  • Domar/majstor održavanja3
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Defektolog - nastavnik sa odeljenjskim starešinstvom u posebnim uslovima1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Vladimir Perić Valter"sedište Sandžačkih Brigada 13, Prijepolje 31403 115.008 m²
OŠ "V. P. Valter" IO Zalug Sandžačkih Brigada 13, Prijepolje 4000 00359 m²
OŠ "V. P. Valter" IO Kučin Sandžačkih Brigada 13, Prijepolje 1000 00144 m²
OŠ V. P. Valter IO Dušmanići Sandžačkih Brigada 13, Prijepolje 2000 00120 m²
Ukupno (4 objekata) 38403 115.631 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.