🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Zvezdara)

OSNOVNA ŠKOLA "VELJKO DUGOŠEVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Milana Rakića 41 (11050)
Opština: Zvezdara
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/308-6971
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/308-6971
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07004702
PIB: 100032528
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 27. novembar 1936.
📜

Prosvetni glasnik

18 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 470 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 250 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 225 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

945 učenika
36 odeljenja
26,3 učenika po odeljenju
19 učenika po IOP-u
+5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

66 zaposlenih
46 u nastavi
20 nenastavno osoblje
55 na neodređeno
11 na određeno
20,5 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
22 učionica
4 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.957 m² površina objekata

Programi i jezici

5 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred126525,2
II razred127525,4
III razred111427,8
IV razred106426,5
V razred125525,0
VI razred100425,0
VII razred114428,5
VIII razred136527,2
Ukupno9453626,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 19 učenika: IOP1 12, IOP2 4, IOP3 3.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 42 (+5%), a broj odeljenja je sa 34 porastao na 36.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7149
2024/2025.7653
2025/2026.6646
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 470 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 250 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 225 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik945 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik465 učenika
  • Ruski jezik6 učenika
  • Nemački jezik3 učenika
  • Italijanski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik945 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

66ukupno
46nastavno osoblje
20nenastavno

Na neodređeno 55, na određeno 11 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave26
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom13
  • Čistačica8
  • Nastavnik predmetne nastave7
  • Stručni saradnik psiholog3
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Domar/majstor održavanja2
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Vaspitač1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ ''Veljko Dugošević''sedište Milana Rakića 41, Beograd (Zvezdara) 0100 10966 m²
OŠ ''Veljko Dugošević''sedište Milana Rakića 41, Beograd (Zvezdara) 13301 113.375 m²
OŠ ''Veljko Dugošević''sedište Milana Rakića 41, Beograd (Zvezdara) 9000 001.616 m²
Ukupno (3 objekata) 22401 215.957 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

Halo zdravlje 360

Halo zdravlje 360 — sveobuhvatni program promocije zdravlja i prevencije gojaznosti i metaboličkih bolesti — Prvi korak…

Izvor ↗

Prvaci na izletu

Naši prvaci su uživali u zanimljivom i nesvakidašnjem izletu u Keltskom selu. Kroz igru, druženje i istraživanje upoznali…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.