🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Čukarica)

OSNOVNA ŠKOLA "UJEDINJENE NACIJE"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Borova 8 (11136)
Opština: Čukarica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/251-0067
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/251-0067
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07094809
PIB: 102004473
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 17. septembar 1985.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 752 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 380 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 372 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.504 učenika
56 odeljenja
26,9 učenika po odeljenju
14 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

132 zaposlenih
96 u nastavi
36 nenastavno osoblje
91 na neodređeno
41 na određeno
15,7 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
8 učionica
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.110 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred198728,3
II razred176725,1
III razred193727,6
IV razred185726,4
V razred188726,9
VI razred184726,3
VII razred199728,4
VIII razred181725,9
Ukupno1.5045626,9

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 14 učenika: IOP1 4, IOP2 10, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 8 (-1%), a broj odeljenja je sa 55 porastao na 56.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.12589
2024/2025.12489
2025/2026.13296
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 752 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 380 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 372 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.504 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik588 učenika
  • Ruski jezik3 učenika
  • Nemački jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.503 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

132ukupno
96nastavno osoblje
36nenastavno

Na neodređeno 91, na određeno 41 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave33
  • Nastavnik predmetne nastave28
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom28
  • Čistačica19
  • Nastavnik u produženom boravku7
  • Stručni saradnik pedagog4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Sekretar ustanove2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Ujedinjene nacije"sedište Borova 8, Beograd (Čukarica) 8001 117.110 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

Obaveštenje

Školska godina počinje u utorak, 1. septembra po sledećem rasporedu: parna smena – pre podne, od 8 časova, a neparna…

Izvor ↗

Poseta Institutu Vinča

U organizaciji dr Jasmine Grbović Novaković i dr Nikole Novakovića, 76 učenika 6, 7 i 8. razreda naše škole u pratnji…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.