🏫 Osnovna škola 📍 Ljubić, Čačak (Čačak)

OSNOVNA ŠKOLA "TANASKO RAJIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Ljubić, Čačak
Adresa: Aleksija Milenkovića 5 (32103)
Opština: Čačak
Školski okrug: Moravički
Školska uprava: Čačak
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 032/355-283
E-pošta: [email protected]
Faks: 032/350-185
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 508 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 280 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 247 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.035 učenika
46 odeljenja
22,5 učenika po odeljenju
44 učenika po IOP-u
+1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

94 zaposlenih
69 u nastavi
25 nenastavno osoblje
66 na neodređeno
28 na određeno
15,0 učenika po nastavniku

Prostor

5 objekata
26 učionica
3 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.999 m² površina objekata

Programi i jezici

5 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred131621,8
II razred137719,6
III razred129621,5
IV razred111618,5
V razred134526,8
VI razred113522,6
VII razred143528,6
VIII razred137622,8
Ukupno1.0354622,5

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 44 učenika: IOP1 24, IOP2 19, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 15 (+1%), a broj odeljenja je sa 44 porastao na 46.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8966
2024/2025.9166
2025/2026.9469
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 508 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 280 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 247 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.035 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik465 učenika
  • Italijanski jezik60 učenika
  • Ruski jezik1 učenik
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.035 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

94ukupno
69nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 66, na određeno 28 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom21
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Čistačica10
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Sekretar ustanove2
  • Stručni saradnik logoped2
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Tanasko Rajić"sedište Aleksija Milenkovića 5, Čačak 0000 101.678 m²
Osnovna škola "Tanasko Rajić"sedište Aleksija Milenkovića 5, Čačak 14001 012.043 m²
Osnovna škola "Tanasko Rajić"sedište Aleksija Milenkovića 5, Čačak 5300 001.366 m²
OŠ "Tanasko Rajić" IO Ljubić Aleksija Milenkovića 5, Čačak 5000 00580 m²
OŠ "Tanasko Rajić" IO Trbušani Aleksija Milenkovića 5, Čačak 2000 00332 m²
Ukupno (5 objekata) 26301 115.999 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

UPIS U PRVI RAZRED

Poštovani roditelji budućih prvaka, U prvi razred školske 2026/2027. godine upisuju se deca rođena od 1. marta 2019.…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.