🏫 Osnovna škola 📍 Pančevo (Pančevo)

OSNOVNA ŠKOLA "SVETI SAVA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Pančevo
Adresa: Vojvođanska bb (26000)
Opština: Pančevo
Školski okrug: Južnobanatski
Školska uprava: Zrenjanin
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 013/318-859
Faks: 013/318-859
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 432 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 235 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 203 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

870 učenika
33 odeljenja
26,4 učenika po odeljenju
27 učenika po IOP-u
+4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

63 zaposlenih
43 u nastavi
20 nenastavno osoblje
45 na neodređeno
18 na određeno
20,2 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
11 učionica
14 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.549 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred115523,0
II razred85421,3
III razred114428,5
IV razred118429,5
V razred122430,5
VI razred113428,3
VII razred103425,8
VIII razred100425,0
Ukupno8703326,4

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 27 učenika: IOP1 11, IOP2 12, IOP3 4.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 37 (+4%), a broj odeljenja je sa 32 porastao na 33.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.6242
2024/2025.6442
2025/2026.6343
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 432 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 235 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 203 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik870 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik438 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik869 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

63ukupno
43nastavno osoblje
20nenastavno

Na neodređeno 45, na određeno 18 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave18
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom15
  • Čistačica10
  • Nastavnik predmetne nastave8
  • Servirka3
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Sveti Savasedište VOJVOĐANSKA bb, Pančevo 111400 114.549 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.