🏫 Osnovna škola 📍 Mladenovac (Mladenovac)

OSNOVNA ŠKOLA "SVETI SAVA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Mladenovac
Adresa: Kosmajska 47 (11400)
Opština: Mladenovac
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Milisav Tomčić
Tel. direktora: 011/8238-481, 011/8233-305
Glavni telefon: 011/823-1361
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/8238-481
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 429 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 226 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 217 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

872 učenika
39 odeljenja
22,4 učenika po odeljenju
5 kombinovanih odeljenja
77 učenika po IOP-u
+2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

78 zaposlenih
58 u nastavi
20 nenastavno osoblje
55 na neodređeno
23 na određeno
15,0 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
25 učionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.458 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred116716,6
II razred110618,3
III razred95615,8
IV razred108715,4
V razred107426,8
VI razred119523,8
VII razred105521,0
VIII razred112428,0
Ukupno8723922,4

Škola ima 5 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 77 učenika: IOP1 33, IOP2 42, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 21 (+2%), a broj odeljenja je sa 37 porastao na 39.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7958
2024/2025.8361
2025/2026.7858
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 429 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 226 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 217 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik872 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik415 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik872 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

78ukupno
58nastavno osoblje
20nenastavno

Na neodređeno 55, na određeno 23 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave16
  • Nastavnik predmetne nastave14
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom10
  • Čistačica9
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda6
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Nastavnik predmetne nastave u posebnim uslovima3
  • Servirka2
  • Defektolog - nastavnik u posebnim uslovima2
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda u posebnim uslovima2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Sveti Sava" Mladenovacsedište Kosmajska 47, Mladenovac (Varoš) 20000 114.008 m²
Izdvojeno odeljenje OŠ "Sveti Sava" Selo Mladenovac Kosmajska 47, Mladenovac (Varoš) 3000 00250 m²
Osnovna škola ''Sveti Sava'' Izdvojeno odeljenje Granice Kosmajska 47, Mladenovac (Varoš) 2000 00200 m²
Ukupno (3 objekata) 25000 114.458 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.