🏫 Osnovna škola 📍 Šabac (Šabac)

OSNOVNA ŠKOLA "STOJAN NOVAKOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Šabac
Adresa: Vojvode Janka Stojićevića br. 38 (15000)
Opština: Šabac
Školski okrug: Mačvanski
Školska uprava: Valjevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 015/334-910
Faks: 015/334-911
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 552 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 286 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 272 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.110 učenika
55 odeljenja
20,2 učenika po odeljenju
31 učenika po IOP-u
+3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

102 zaposlenih
74 u nastavi
28 nenastavno osoblje
73 na neodređeno
29 na određeno
15,0 učenika po nastavniku

Prostor

6 objekata
45 učionica
1 kabineta
2 biblioteka
10.884 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred132718,9
II razred135719,3
III razred121717,3
IV razred164820,5
V razred152721,7
VI razred134622,3
VII razred149721,3
VIII razred123620,5
Ukupno1.1105520,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 31 učenik: IOP1 7, IOP2 23, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 37 (+3%), a broj odeljenja je sa 54 porastao na 55.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8660
2024/2025.10173
2025/2026.10274
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 552 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 286 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 272 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.110 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik336 učenika
  • Ruski jezik135 učenika
  • Francuski jezik15 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.103 učenika
  • Ruski jezik7 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

102ukupno
74nastavno osoblje
28nenastavno

Na neodređeno 73, na određeno 29 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave29
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom22
  • Nastavnik predmetne nastave21
  • Čistačica15
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Domar/majstor održavanja2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Stojan Novaković - matična školasedište Vojvode Janka Stojićevića 38, Šabac 13000 012.837 m²
Stojan Novaković - matična školasedište Vojvode Janka Stojićevića 38, Šabac 3000 00589 m²
IO G.Vranjska Vojvode Janka Stojićevića 38, Šabac 6000 001.003 m²
IO Letnjikovac Vojvode Janka Stojićevića 38, Šabac 21100 014.865 m²
IO Letnjikovac Vojvode Janka Stojićevića 38, Šabac 0000 00216 m²
IO P.Pričinović Vojvode Janka Stojićevića 38, Šabac 2000 001.374 m²
Ukupno (6 objekata) 45100 0210.884 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.