🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Palilula)

OSNOVNA ŠKOLA "STEVAN SREMAC"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Trg oslobođenja br. 3 (11211)
Opština: Palilula
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 3326017
Faks: 3326580
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 803 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 367 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 349 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.519 učenika
52 odeljenja
29,2 učenika po odeljenju
20 učenika po IOP-u
+9% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

93 zaposlenih
75 u nastavi
18 nenastavno osoblje
69 na neodređeno
24 na određeno
20,3 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
29 učionica
3 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
3.960 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred210730,0
II razred209729,9
III razred207729,6
IV razred177629,5
V razred199728,4
VI razred168628,0
VII razred173628,8
VIII razred176629,3
Ukupno1.5195229,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 20 učenika: IOP1 15, IOP2 5, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 123 (+9%), a broj odeljenja je sa 49 porastao na 52.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9678
2024/2025.9475
2025/2026.9375
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 803 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 367 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 349 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.519 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik440 učenika
  • Ruski jezik270 učenika
  • Francuski jezik4 učenika
  • Engleski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.517 učenika
  • Francuski jezik1 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

93ukupno
75nastavno osoblje
18nenastavno

Na neodređeno 69, na određeno 24 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave28
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom25
  • Nastavnik predmetne nastave21
  • Čistačica8
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u produženom boravku1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ Stevan Sremacsedište Trg Oslobođenja 3, Borča 29300 113.960 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.