🏫 Osnovna škola 📍 Novi Pazar (Novi Pazar)

OSNOVNA ŠKOLA "STEFAN NEMANJA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Pazar
Adresa: Kej 37.Sandžačke divizije bb (36300)
Opština: Novi Pazar
Školski okrug: Raški 2
Školska uprava: Kraljevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 020/313-745
E-pošta: [email protected]
Faks: 0
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

19 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 528 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 279 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 233 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.040 učenika
47 odeljenja
22,1 učenika po odeljenju
13 učenika po IOP-u
+16% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

87 zaposlenih
65 u nastavi
22 nenastavno osoblje
76 na neodređeno
11 na određeno
16,0 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
24 učionica
9 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.188 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
1 jezika manjina
2 jezika nastave
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred138623,0
II razred125620,8
III razred131621,8
IV razred134622,3
V razred140623,3
VI razred139623,2
VII razred121620,2
VIII razred112522,4
Ukupno1.0404722,1

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 13 učenika: IOP1 2, IOP2 11, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 146 (+16%), a broj odeljenja je sa 39 porastao na 47.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8965
2024/2025.8765
2025/2026.8765
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 528 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 279 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 233 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik731 učenik
  • Bosanski jezik309 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik488 učenika
  • Francuski jezik24 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.021 učenik

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Bosanski jezik sa elementima nacionalne kulture646 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

87ukupno
65nastavno osoblje
22nenastavno

Na neodređeno 76, na određeno 11 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave25
  • Nastavnik razredne nastave22
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom18
  • Čistačica10
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar4
  • Stručni saradnik psiholog3
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ"Stefan Nemanja"sedište KEJ 37.SANDŽAČKE DIVIZIJE bb, Novi Pazar 24900 115.188 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.