🏫 Osnovna škola 📍 Niš (Niš)

OSNOVNA ŠKOLA "STEFAN NEMANJA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Niš
Adresa: Kosovke devojke bb (18000)
Opština: Niš
Školski okrug: Nišavski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 018/4211-990
E-pošta: [email protected]
Faks: 018/4213-009
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07174616
PIB: 101858180
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 19. mart 1973.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 551 učenik
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 305 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 257 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.113 učenika
44 odeljenja
25,3 učenika po odeljenju
50 učenika po IOP-u
−2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

103 zaposlenih
77 u nastavi
26 nenastavno osoblje
71 na neodređeno
32 na određeno
14,5 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
22 učionica
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.838 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
66 dece u PPP
4 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred155625,8
II razred149624,8
III razred111618,5
IV razred136527,2
V razred124524,8
VI razred133526,6
VII razred158626,3
VIII razred147529,4
Ukupno1.1134425,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 50 učenika: IOP1 10, IOP2 7, IOP3 33.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 18 (-2%), a broj odeljenja je sa 41 porastao na 44.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9364
2024/2025.9570
2025/2026.10377
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 551 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 305 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 257 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.113 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik554 učenika
  • Ruski jezik6 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.113 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

103ukupno
77nastavno osoblje
26nenastavno

Na neodređeno 71, na određeno 32 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave27
  • Nastavnik razredne nastave23
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom22
  • Čistačica9
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Vaspitač5
  • Servirka2
  • Sekretar ustanove2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
  • Stručni saradnik / saradnik - socijalni radnik1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

66dece
4grupa
4vaspitača
  • OŠ Stefan NemanjaNiš (Pantelej) 4 grupe, 66 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ Stefan Nemanjasedište KOSOVKE DEVOJKE bb, Niš (Pantelej) 22001 115.838 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.