🏫 Osnovna škola 📍 Užice (Užice)

OSNOVNA ŠKOLA "STARI GRAD"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Užice
Adresa: Gradska 1 (31000)
Opština: Užice
Školski okrug: Zlatiborski
Školska uprava: Užice
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 031/552-765
E-pošta: [email protected]
Faks: 031/552-576
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 464 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 208 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 193 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

865 učenika
37 odeljenja
23,4 učenika po odeljenju
10 učenika po IOP-u
0% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

88 zaposlenih
59 u nastavi
29 nenastavno osoblje
63 na neodređeno
25 na određeno
14,7 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
22 učionica
15 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
2 biblioteka
6.266 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred114619,0
II razred102617,0
III razred131621,8
IV razred117429,3
V razred106426,5
VI razred102425,5
VII razred101425,3
VIII razred92330,7
Ukupno8653723,4

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 10 učenika: IOP1 5, IOP2 1, IOP3 4.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 4 (+0%), a broj odeljenja je sa 34 porastao na 37.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8154
2024/2025.8152
2025/2026.8859
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 464 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 208 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 193 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik865 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Italijanski jezik256 učenika
  • Ruski jezik37 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik860 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

88ukupno
59nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 63, na određeno 25 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave22
  • Nastavnik predmetne nastave16
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Čistačica13
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Vaspitač3
  • Servirka2
  • Kuvar/poslastičar1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Stari grad"sedište Gradska 1, Užice 111501 114.866 m²
IO Volujac Gradska 1, Užice 4000 00339 m²
IO Turica Gradska 1, Užice 7000 111.061 m²
Ukupno (3 objekata) 221501 226.266 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.