🏫 Osnovna škola 📍 Zemun (Zemun)

OSNOVNA ŠKOLA "SONJA MARINKOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Zemun
Adresa: Alaska 17 (11080)
Opština: Zemun
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 3077522
Faks: 2612753
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07021151
PIB: 100198780
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 28. decembar 1956.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 607 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 264 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 230 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.101 učenika
40 odeljenja
27,5 učenika po odeljenju
24 učenika po IOP-u
+16% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

87 zaposlenih
68 u nastavi
19 nenastavno osoblje
48 na neodređeno
39 na određeno
16,2 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
31 učionica
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
7.666 m² površina objekata

Programi i jezici

1 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred171628,5
II razred149529,8
III razred138527,6
IV razred149624,8
V razred133526,6
VI razred131526,2
VII razred120430,0
VIII razred110427,5
Ukupno1.1014027,5

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 24 učenika: IOP1 11, IOP2 7, IOP3 6.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 152 (+16%), a broj odeljenja je sa 34 porastao na 40.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8562
2024/2025.9067
2025/2026.8768
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 607 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 264 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 230 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.101 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.101 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

87ukupno
68nastavno osoblje
19nenastavno

Na neodređeno 48, na određeno 39 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave22
  • Nastavnik predmetne nastave17
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Nastavnik u produženom boravku13
  • Čistačica10
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Sonja Marinković"sedište Alaska 17, Beograd (Zemun) 25001 115.692 m²
Izdvojeno odeljenje OŠ "Sonja Marinković" Alaska 17, Beograd (Zemun) 6000 101.974 m²
Ukupno (2 objekata) 31001 217.666 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.