🏫 Osnovna škola 📍 Subotica (Subotica)

OSNOVNA ŠKOLA "SEČENJI IŠTVAN"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Subotica
Adresa: Karađorđev put 94 (24000)
Opština: Subotica
Školski okrug: Severnobački
Školska uprava: Sombor
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Vesna Vajs
Glavni telefon: 024/525-799
E-pošta: [email protected]
Faks: 024/555-839
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

29 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 498 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 212 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 201 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2010. 27
2011. 37
2013. 1
2014. 11
2016. 11
2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

911 učenika
56 odeljenja
16,3 učenika po odeljenju
6 kombinovanih odeljenja
75 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

111 zaposlenih
83 u nastavi
28 nenastavno osoblje
73 na neodređeno
38 na određeno
11,0 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
24 učionica
20 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.698 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
2 jezika nastave
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred118913,1
II razred1261012,6
III razred1301111,8
IV razred1241012,4
V razred113618,8
VI razred88517,6
VII razred103520,6
VIII razred109618,2
Ukupno9115616,3

Škola ima 6 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 75 učenika: IOP1 29, IOP2 40, IOP3 6.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 8 (-1%), a broj odeljenja je sa 57 pao na 56.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11381
2024/2025.11282
2025/2026.11183
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 498 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 212 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 201 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik598 učenika
  • Mađarski jezik313 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik313 učenika
  • Engleski jezik81 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik685 učenika
  • Nemački jezik225 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

111ukupno
83nastavno osoblje
28nenastavno

Na neodređeno 73, na određeno 38 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave29
  • Nastavnik predmetne nastave25
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom19
  • Čistačica13
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda6
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Pedagoški asistent2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Objekat na Karađorđevom putu (Centralna)sedište Karađorđev Put 94, Subotica 91501 113.933 m²
Objekat na Kelebiji Karađorđev Put 94, Subotica 5100 00547 m²
Objekat u ulici Edvarda Kardelja (Salai) Karađorđev Put 94, Subotica 4000 10336 m²
Objekat u Šabačkoj ulici Karađorđev Put 94, Subotica 6400 00882 m²
Ukupno (4 objekata) 242001 215.698 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
Naša škola je moderna škola sa savremenim nastavnim programom, profesorima i nastavnicima uključenim u stalno usavršavanje. U toku svog postojanja prošli smo kroz značajne transformacije. secenji Dvorište centralne zgrade Ime škole je promenjeno više puta. Prva školska zgrada nosila je naziv "Školaa u VI kvartu", 1926. godine ime je promenjeno u "Prestolonaslednik Petar", a zatim u "Svetozar Miletić", da bi 1965. godine, spajanjem sa Osnovnom školom "Bratstvo", bila registrovana pod imenom Osnovna škola "Ivo Lola Ribar". Današnje njeno ime, "Sečenji Ištvan", datira iz 2001. godine. OŠ "Sečenji Ištvan" čine 4 školska objekta: 1 centralna zgrada na Karađorđevom putu i 3 područne zgrade - u Šabačkoj ulici, u ulici Edvarda Kardelja i ulici Veljka Vlahovića, na Kelebiji. Centralna škola se nalazi dva kilometra od centra Subotice, na putu prema pograničnom naselju Kelebija. Najbliži područni objekat u Šabačkoj ulici udaljen je oko jedan kilometar od nje. U centralnoj školskoj zgradi nastava se odvija od I do VIII razreda, dok je u područnim školama nastava organizovana za uzrast od I do IV razreda. Obrazovno - vaspitni rad se u svim objektima odvija dvojezično (na srpskom i mađarskom jeziku). Bezbednost objekata, učenika i svih zaposlenih regulisana je video-nadzorom i alarmnim sistemom. Centralna školska zgrada U centralnoj školskoj zgradi nalaze se specijalizovani kabineti za srpski jezik, mađarski jezik, strane jezike, likovno vaspitanje, tehničko obrazovanje, biologiju, hemiju, istoriju, geografiju, muzičko vaspitanje, kao i moderno opremljen informatički kabinet. U centralnoj zgradi, kao i u područnim školama, uveden je ADSL internet i na raspolaganju je kako učenicima tako i svim zaposlenima. Posedujemo i glavnu biblioteku i medijateku koje su uvek na raspolaganju našim učenicima. Školska biblioteka je opremljena knjigama klasičnih i savremenih dečjih pisaca, naučno - popularnim knjigama, enciklopedijama, leksikonima, rečnicima i stručnom pedagoško - psihološkom literaturom. Knjižni fond biblioteke se kontinuirano obnavlja. U školi radi i stručna služba koju čine školski psiholog i pedagog. Oni u svoje radno vreme, a koje pokriva radno vreme škole, u kabinetu za stručnu službu pružaju stručnu pomoć učenicima, roditeljima i nastavnicima. Organizovan je i produženi boravak za učenike nižih odeljenja. Za socijalno ugrožene učenike obezbeđujemo besplatnu užinu. U centralnoj školskoj zgradi smešteno je i 5 kancelarija za školsku upravu, prostorije za pomoćno osoblje, radionica, kotlarnica. U zimskom periodu obezbeđeno je grejanje na gas. U sklopu naše zgrade nalazi se i moderno opremljena zubna ambulanta. Posedujemo i veliko sportsko dvorište sa terenom, kao i veliku fiskulturnu salu. Područna školska zgrada u Šabačkoj ulici Izdvojeni objekat - Škola u Šabačkoj ulici, tzv. "Šabačka škola" U objektu u Šabačkoj ulici raspolažemo sa 7 učionica opšte namene, 1 informatičkim kabinetom sa 10 računara, aparatom za kopiranje i ostalim tehničkim aparatima koji omogućavaju savremen pristup nastavi. Učionica za produženi boravak opremljena je radnim stolovima, strunjačom za odmor, ormarima za odlaganje pribora za likovno stvaralaštvo, knjigama, didaktičkim igrama, igračkama, televizorom. Učenicima je na raspolaganju i čajna kuhinja, veliko školsko dvorište. Tokom zimskog perioda objekat se zagreva putem gradskog gasnog grejanja. Područna školska zgrada u ulici Edvarda Kardeljas2 Izdvojeni objekat - školska zgrada na putu za Kelebiju, tzv. "Salai škola" "Salai škola" je smeštena na trećem kilometru od centralne zgrade. Ima tri učionice opšte namene, prostoriju za fiskulturu od 36 m2, zbornicu u kojoj se nalazi računar sa internet-vezom, prostoriju za odeljenje predškolskog uzrasta i veliko dvorište sa dečjim igralištem. Tokom zimskog perioda objekat se zagreva na gasno grejanje. Područna školska zgrada u ulici Veljka Vlahovića na Kelebiji ss Izdvojeni objekat - Kelebijska škola Školski objekat na Kelebiji udaljen od matične zgrade jedanaest kilometara. U njemu se nalaze tri učionice opšte namene, 1 informatički kabinet sa 5 računara i internet-vezom, prostorija za odeljenje predškoske grupe, zbornica, mini-biblioteka, čajna kuhinja površine 12 m2, trpezarija i prostrano dvorište sa terenom za košarku i fudbal i igralištem. Tokom zimskog perioda objekat se zagreva gasnim grejanjem.