🏫 Osnovna škola 📍 Tutin (Tutin)

OSNOVNA ŠKOLA "RIFAT BURDŽOVIĆ TRŠO"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Tutin
Adresa: Njegoševa 15 (36320)
Opština: Tutin
Školski okrug: Raški 2
Školska uprava: Kraljevo
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 020/811-110
E-pošta: [email protected]
Faks: 020/811-110
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 555 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 316 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 313 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.184 učenika
60 odeljenja
19,7 učenika po odeljenju
7 kombinovanih odeljenja
8 učenika po IOP-u
−6% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

125 zaposlenih
94 u nastavi
31 nenastavno osoblje
90 na neodređeno
35 na određeno
12,6 učenika po nastavniku

Prostor

5 objekata
40 učionica
4 kabineta
2 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.311 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
2 jezika nastave
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred134914,9
II razred1311013,1
III razred141915,7
IV razred1491014,9
V razred148721,1
VI razred168821,0
VII razred151721,6
VIII razred162723,1
Ukupno1.1846019,7

Škola ima 7 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 8 učenika: IOP1 0, IOP2 3, IOP3 5.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 77 (-6%), a broj odeljenja je sa 59 porastao na 60.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.13196
2024/2025.138103
2025/2026.12594
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 555 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 316 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 313 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Bosanski jezik912 učenika
  • Srpski jezik272 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik505 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.180 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

125ukupno
94nastavno osoblje
31nenastavno

Na neodređeno 90, na određeno 35 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave37
  • Nastavnik razredne nastave24
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom23
  • Čistačica16
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda10
  • Domar/majstor održavanja3
  • Stručni saradnik psiholog3
  • Stručni saradnik pedagog3
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Bibliotekar1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ"Rifat Burdžović Tršo"- Tutinsedište Njegoševa 15, Tutin 26402 115.422 m²
OŠ"Rifat Burdžović Tršo" -Godovo Njegoševa 15, Tutin 2000 00150 m²
OŠ"Rifat Burdžović Tršo"-Dolovo Njegoševa 15, Tutin 8000 00520 m²
OŠ"Rifat Burdžović Tršo"-Lipica Njegoševa 15, Tutin 2000 00130 m²
OŠ"Rifat Burdžović Tršo"-Saš Njegoševa 15, Tutin 2000 0089 m²
Ukupno (5 objekata) 40402 116.311 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.