🏫 Osnovna škola 📍 Niš (Niš)

OSNOVNA ŠKOLA "RATKO VUKIĆEVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Niš
Adresa: Ratka Vukićevića br. 5 (18000)
Opština: Niš
Školski okrug: Nišavski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 522210
Faks: 242352
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07174462
PIB: 100502210
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. oktobar 1958.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 522 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 252 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 230 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.004 učenika
41 odeljenja
24,5 učenika po odeljenju
45 učenika po IOP-u
+7% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

88 zaposlenih
66 u nastavi
22 nenastavno osoblje
67 na neodređeno
21 na određeno
15,2 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
23 učionica
3 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.376 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
73 dece u PPP
3 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred156626,0
II razred128525,6
III razred118523,6
IV razred120524,0
V razred127525,4
VI razred103520,6
VII razred141528,2
VIII razred111522,2
Ukupno1.0044124,5

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 45 učenika: IOP1 19, IOP2 6, IOP3 20.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 69 (+7%), a broj odeljenja je sa 39 porastao na 41.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8561
2024/2025.9166
2025/2026.8866
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 522 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 252 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 230 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.004 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik396 učenika
  • Francuski jezik85 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik979 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

88ukupno
66nastavno osoblje
22nenastavno

Na neodređeno 67, na određeno 21 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom19
  • Nastavnik predmetne nastave16
  • Nastavnik razredne nastave12
  • Čistačica10
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom10
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi9
  • Vaspitač3
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

73dece
3grupa
3vaspitača
  • Osnovna škola "Ratko Vukićević"Niš (Medijana) 3 grupe, 73 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Ratko Vukićević"sedište Ratka Vukičevića 5, Niš (Medijana) 23301 116.376 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.