🏫 Osnovna škola 📍 Nova Pazova (Stara Pazova)

OSNOVNA ŠKOLA "RASTKO NEMANJIĆ - SVETI SAVA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Nova Pazova
Adresa: Njegoševa 4 (22330)
Opština: Stara Pazova
Školski okrug: Sremski
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 022/321-301
E-pošta: [email protected]
Faks: 022/321-497
🌐

Internet i mreže

📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 08112614
PIB: 100536863
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. januar 1979.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2020/2021 I–IV razred · 698 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/2020
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 318 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 310 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.326 učenika
51 odeljenja
26,0 učenika po odeljenju
48 učenika po IOP-u
+6% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

110 zaposlenih
81 u nastavi
29 nenastavno osoblje
72 na neodređeno
38 na određeno
16,4 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
16 učionica
20 kabineta
1 fiskulturnih sala
7.081 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred199824,9
II razred173724,7
III razred164627,3
IV razred162627,0
V razred142623,7
VI razred168628,0
VII razred165627,5
VIII razred153625,5
Ukupno1.3265126,0

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 48 učenika: IOP1 35, IOP2 7, IOP3 6.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 76 (+6%), a broj odeljenja je sa 47 porastao na 51.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10270
2024/2025.10574
2025/2026.11081
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2020/2021 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020 698 4 godine Aktivan —
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 318 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 310 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.326 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik595 učenika
  • Nemački jezik2 učenika
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.326 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

110ukupno
81nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 72, na određeno 38 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave29
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom26
  • Nastavnik predmetne nastave19
  • Čistačica15
  • Nastavnik u produženom boravku7
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Rastko Nemanjić-Sveti Sava"sedište Njegoševa 4, Nova Pazova 162000 005.702 m²
Osnovna škola "Rastko Nemanjić-Sveti Sava"sedište Njegoševa 4, Nova Pazova 0000 101.379 m²
Ukupno (2 objekata) 162000 107.081 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.