🏫 Osnovna škola 📍 Vranje (Vranje)

OSNOVNA ŠKOLA "RADOJE DOMANOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Vranje
Adresa: Partizanski put br.3 (17501)
Opština: Vranje
Školski okrug: Pčinjski
Školska uprava: Leskovac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 017/421-593
E-pošta: [email protected]
Faks: 017/421-593
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 426 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 239 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 198 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

863 učenika
34 odeljenja
25,4 učenika po odeljenju
9 učenika po IOP-u
−2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

70 zaposlenih
52 u nastavi
18 nenastavno osoblje
62 na neodređeno
8 na određeno
16,6 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
6 učionica
7 kabineta
1 fiskulturnih sala
6.915 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred112522,4
II razred108427,0
III razred105426,3
IV razred101425,3
V razred126525,2
VI razred113428,3
VII razred108427,0
VIII razred90422,5
Ukupno8633425,4

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 9 učenika: IOP1 5, IOP2 4, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 14 (-2%), a broj odeljenja je ostao 34.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.6951
2024/2025.6748
2025/2026.7052
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 426 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 239 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 198 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik863 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik232 učenika
  • Ruski jezik195 učenika
  • Engleski jezik10 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik805 učenika
  • Francuski jezik10 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

70ukupno
52nastavno osoblje
18nenastavno

Na neodređeno 62, na određeno 8 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave19
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Čistačica10
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Radoje Domanović"sedište Partizanski Put 3, Vranje 6700 106.915 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.