🏫 Osnovna škola 📍 Novi Beograd (Novi Beograd)

OSNOVNA ŠKOLA "RADOJE DOMANOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Beograd
Adresa: Bulevar umetnosti 31 (11070)
Opština: Novi Beograd
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/312-1447
E-pošta: [email protected]
Faks: 011/312-1324
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07029691
PIB: 101553349
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 5. oktobar 1954.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 394 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 266 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 239 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

899 učenika
35 odeljenja
25,7 učenika po odeljenju
20 učenika po IOP-u
−13% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

68 zaposlenih
48 u nastavi
20 nenastavno osoblje
51 na neodređeno
17 na određeno
18,7 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
31 učionica
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.537 m² površina objekata

Programi i jezici

5 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred104520,8
II razred105426,3
III razred81327,0
IV razred104520,8
V razred136527,2
VI razred103425,8
VII razred119429,8
VIII razred147529,4
Ukupno8993525,7

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 20 učenika: IOP1 6, IOP2 6, IOP3 8.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 129 (-13%), a broj odeljenja je sa 37 pao na 35.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.7153
2024/2025.7153
2025/2026.6848
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 394 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 266 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 239 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik899 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Italijanski jezik293 učenika
  • Nemački jezik207 učenika
  • Francuski jezik4 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik899 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

68ukupno
48nastavno osoblje
20nenastavno

Na neodređeno 51, na određeno 17 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave17
  • Nastavnik predmetne nastave13
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom13
  • Čistačica10
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Radoje Domanović"sedište Bulevar Umetnosti 31, Beograd (Novi Beograd) 31001 114.537 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Svojom istorijom, mestom gde je stasala u Šafarikovoj ulici u starom jezgru Beograda i mestom gde je doživela punu afirmaciju - u novobeogradskom bloku 28, naša škola predstavlja simbol modernog školstva. S druge strane, zbog njene seobe sa jedne na drugu obalu reke Save, naša škola pomalo podseća na one crkve iz legendi koje su se preko noći premeštale sa jednog na drugo mesto.

Radni vek započela je u Šafarikovoj ulici broj 8, u zdanju u kome je danas Specijalna škola za decu sa oštećenim vidom "Dragan Kovačević". Prvo zvono u tek sagrađenoj školi oglasilo se 12. oktobra 1954. godine. Nakon što je 1963. godine je preimenovana iz u osmogodišnje u osnovnu školu, svoju prosvetnu misiju završava u starom Beogradu. Glavni grad, koji je već odavno prekoračio na levu obalu Save, naglo se širio. Novoizraslim stambenim blokovima bila je potrebna škola. Odlučeno je da se taj važan zadatak poveri nastavnom osoblju škole "Radoje Domanović".

Napomenimo još da se u školskom dvorištu nalazi broana bista Radoja Domanovića. Postavljena je povodom dvadestpetogodišnjice postojanja škole, a delo je vajara Nebojše Mitrića. Pored nje nalazi se bista kurira Dragana Kovačevića.