🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Palilula)

OSNOVNA ŠKOLA "RADE DRAINAC"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Kovilovska 1 (11211)
Opština: Palilula
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 2085414
E-pošta: [email protected]
Faks: 3322950
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07004346
PIB: 100254469
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. april 1976.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 815 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 406 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 337 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.558 učenika
57 odeljenja
27,3 učenika po odeljenju
36 učenika po IOP-u
+3% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

111 zaposlenih
87 u nastavi
24 nenastavno osoblje
72 na neodređeno
39 na određeno
17,9 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
29 učionica
5 kabineta
1 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.613 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred219827,4
II razred202825,3
III razred192727,4
IV razred202728,9
V razred213826,6
VI razred193727,6
VII razred166627,7
VIII razred171628,5
Ukupno1.5585727,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 36 učenika: IOP1 21, IOP2 12, IOP3 3.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 52 (+3%), a broj odeljenja je sa 55 porastao na 57.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11588
2024/2025.12290
2025/2026.11187
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 815 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 406 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 337 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.558 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik574 učenika
  • Francuski jezik3 učenika
  • Nemački jezik3 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.557 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

111ukupno
87nastavno osoblje
24nenastavno

Na neodređeno 72, na određeno 39 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave34
  • Nastavnik predmetne nastave28
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom23
  • Čistačica9
  • Radnik za održavanje higijene - čistačica2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Poslovni sekretar1
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
  • Stručni saradnik / saradnik - socijalni radnik1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Rade Drainac"sedište Kovilovska 1, Borča 29501 214.613 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.