🏫 Osnovna škola 📍 Novi Sad (Novi Sad)

OSNOVNA ŠKOLA "PRVA VOJVOĐANSKA BRIGADA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Sad
Adresa: Seljačkih buna 51a (21000)
Opština: Novi Sad
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 021/400-222
Faks: 021/400-540
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

18 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 842 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 427 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 410 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.679 učenika
59 odeljenja
28,5 učenika po odeljenju
26 učenika po IOP-u
+71% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

112 zaposlenih
81 u nastavi
31 nenastavno osoblje
79 na neodređeno
33 na određeno
20,7 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
21 učionica
20 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
2 biblioteka
7.426 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
2 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred179725,6
II razred213826,6
III razred231828,9
IV razred219827,4
V razred216730,9
VI razred211730,1
VII razred216730,9
VIII razred194727,7
Ukupno1.6795928,5

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 26 učenika: IOP1 3, IOP2 11, IOP3 12.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 697 (+71%), a broj odeljenja je sa 34 porastao na 59.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10979
2024/2025.11180
2025/2026.11281
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 842 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 427 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 410 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.679 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik724 učenika
  • Ruski jezik88 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.679 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Slovenački jezik sa elementima nacionalne kulture14 učenika
  • Rusinski jezik sa elementima nacionalne kulture5 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

112ukupno
81nastavno osoblje
31nenastavno

Na neodređeno 79, na određeno 33 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave31
  • Nastavnik razredne nastave27
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Radnik za održavanje higijene - čistačica13
  • Nastavnik u produženom boravku7
  • Čistačica5
  • Servirka2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Šef računovodstva1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Domar/majstor održavanja u ustanovi standarda1
  • Kuvar/poslastičar1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ Prva vojvođanska brigadasedište SELJAČKIH BUNA 51a, Novi Sad 212001 127.426 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.