🏫 Osnovna škola 📍 Novi Sad (Novi Sad)

OSNOVNA ŠKOLA "PETEFI ŠANDOR"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Sad
Adresa: Bore Prodanovića15a (21000)
Opština: Novi Sad
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 021/547-464
Faks: 021/547-465
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

19 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 622 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 354 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 340 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.316 učenika
55 odeljenja
23,9 učenika po odeljenju
26 učenika po IOP-u
−5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

114 zaposlenih
85 u nastavi
29 nenastavno osoblje
96 na neodređeno
18 na određeno
15,5 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
3 učionica
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.566 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
3 jezika manjina
2 jezika nastave
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred165723,6
II razred136622,7
III razred160722,9
IV razred161723,0
V razred166723,7
VI razred174724,9
VII razred186726,6
VIII razred168724,0
Ukupno1.3165523,9

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 26 učenika: IOP1 20, IOP2 6, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 74 (-5%), a broj odeljenja je sa 56 pao na 55.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.11285
2024/2025.11686
2025/2026.11485
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 622 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 354 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 340 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.232 učenika
  • Mađarski jezik84 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik480 učenika
  • Italijanski jezik213 učenika
  • Francuski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.316 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Mađarski jezik sa elementima nacionalne kulture15 učenika
  • Slovački jezik sa elementima nacionalne kulture4 učenika
  • Rusinski jezik sa elementima nacionalne kulture3 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

114ukupno
85nastavno osoblje
29nenastavno

Na neodređeno 96, na određeno 18 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave27
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom27
  • Nastavnik predmetne nastave26
  • Čistačica13
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Domar/majstor održavanja2
  • Kuvar/poslastičar2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola Petefi Šandorsedište BORE PRODANOVIĆA 15 a, Novi Sad 3001 116.566 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.