🏫 Osnovna škola 📍 Zrenjanin (Zrenjanin)

OSNOVNA ŠKOLA "PETAR PETROVIĆ NJEGOŠ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Zrenjanin
Adresa: Stražilovska bb (23000)
Opština: Zrenjanin
Školski okrug: Srednjebanatski
Školska uprava: Zrenjanin
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 023/536-376
Faks: 023/563-840
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

28 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 513 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 260 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 240 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 · 4 učenika
    13/2013

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 813
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.013 učenika
43 odeljenja
23,6 učenika po odeljenju
75 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

87 zaposlenih
61 u nastavi
26 nenastavno osoblje
62 na neodređeno
25 na određeno
16,6 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
12 učionica
20 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.527 m² površina objekata

Programi i jezici

6 stranih jezika
1 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred120524,0
II razred122524,4
III razred130621,7
IV razred141623,5
V razred123524,6
VI razred117523,4
VII razred122524,4
VIII razred138623,0
Ukupno1.0134323,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 75 učenika: IOP1 48, IOP2 26, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 14 (-1%), a broj odeljenja je sa 45 pao na 43.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8461
2024/2025.9162
2025/2026.8761
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 513 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 260 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 240 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Funkcionalno osnovno obrazovanje odraslih 2013/2014 — 13/2013 4 3 godine Aktivan —
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.013 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik405 učenika
  • Francuski jezik91 učenik
  • Španski jezik3 učenika
  • Ruski jezik1 učenik
  • Italijanski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.012 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Romski jezik sa elementima nacionalne kulture42 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

87ukupno
61nastavno osoblje
26nenastavno

Na neodređeno 62, na određeno 25 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom36
  • Nastavnik razredne nastave21
  • Čistačica9
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Kuvar/poslastičar2
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Servirka2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Šef računovodstva1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Direktor ustanove1
  • Nastavnik predmetne nastave1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Andragoški asistent1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ ,,Petar Petrović Njegoš"sedište STRAŽILOVSKA bb, Zrenjanin 122001 114.527 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.