🏫 Osnovna škola 📍 Temerin (Temerin)

OSNOVNA ŠKOLA "PETAR KOČIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Temerin
Adresa: Narodnog fronta 80 (21235)
Opština: Temerin
Školski okrug: Južnobački
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Aleksandra Mišković
Glavni telefon: 021/843-500
E-pošta: [email protected]
Faks: 021/843-372
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
E-pošta 2: [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 594 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 275 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 256 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.125 učenika
51 odeljenja
22,1 učenika po odeljenju
29 učenika po IOP-u
+1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

108 zaposlenih
71 u nastavi
37 nenastavno osoblje
78 na neodređeno
30 na određeno
15,8 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
36 učionica
17 kabineta
2 radionica
3 fiskulturnih sala
2 biblioteka
11.325 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
1 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred177822,1
II razred129718,4
III razred144720,6
IV razred144624,0
V razred136622,7
VI razred139623,2
VII razred134622,3
VIII razred122524,4
Ukupno1.1255122,1

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 29 učenika: IOP1 16, IOP2 13, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 16 (+1%), a broj odeljenja je sa 48 porastao na 51.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10063
2024/2025.10265
2025/2026.10871
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 594 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 275 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 256 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.125 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik313 učenika
  • Ruski jezik217 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.123 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Mađarski jezik sa elementima nacionalne kulture72 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

108ukupno
71nastavno osoblje
37nenastavno

Na neodređeno 78, na određeno 30 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave28
  • Nastavnik predmetne nastave24
  • Čistačica20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar4
  • Domar/majstor održavanja3
  • Servirka2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Šef računovodstva1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Centralni objekatsedište Narodnog Fronta 80, Temerin 21901 014.835 m²
Centralni objekatsedište Narodnog Fronta 80, Temerin 0200 202.258 m²
Staro Đurđevo Narodnog Fronta 80, Temerin 15601 114.232 m²
Ukupno (3 objekata) 361702 3211.325 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼