🏫 Osnovna škola 📍 Inđija (Inđija)

OSNOVNA ŠKOLA "PETAR KOČIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Inđija
Adresa: Cara Dušana br.9 (22320)
Opština: Inđija
Školski okrug: Sremski
Školska uprava: Novi Sad
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 022/561-540
E-pošta: [email protected]
Faks: 022/561-540
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 448 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 241 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 214 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

903 učenika
39 odeljenja
23,2 učenika po odeljenju
33 učenika po IOP-u
+7% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

80 zaposlenih
55 u nastavi
25 nenastavno osoblje
59 na neodređeno
21 na određeno
16,4 učenika po nastavniku

Prostor

2 objekata
17 učionica
7 kabineta
3 laboratorija
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.520 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred113522,6
II razred131621,8
III razred101520,2
IV razred103520,6
V razred138623,0
VI razred103425,8
VII razred106426,5
VIII razred108427,0
Ukupno9033923,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 33 učenika: IOP1 23, IOP2 10, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 60 (+7%), a broj odeljenja je sa 36 porastao na 39.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8460
2024/2025.8057
2025/2026.8055
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 448 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 241 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 214 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik903 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik341 učenik
  • Ruski jezik112 učenika
  • Engleski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik902 učenika
  • Nemački jezik1 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

80ukupno
55nastavno osoblje
25nenastavno

Na neodređeno 59, na određeno 21 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave21
  • Nastavnik predmetne nastave18
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom15
  • Čistačica9
  • Servirka3
  • Pomoćnik direktora ustanove3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Nastavnik u produženom boravku1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna Škola"Petar Kočić"sedište Cara Dušana 9, Inđija 14731 114.060 m²
Osnovna Škola"Petar Kočić"Ljukovo- izdvojeno odeljenje Cara Dušana 9, Inđija 3000 00460 m²
Ukupno (2 objekata) 17731 114.520 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

OSNOVNA ŠKOLA "PETAR KOČIĆ" - INĐIJA

Mesto: Inđija

Opština : Inđija

Adresa: Cara Dušana br.9

22320 Inđija

Telefon: 022/ 561- 540

Telefaks: 022/ 561- 540

e-mail: p_kocic@yahoo.com

Web : -

Osnovna škola "Petar Kočić" je najstarija kulturno-prosvetna ustanova u Sremu, osnovana 1782. godine. Od samog osnivanja i početka rada, doživela je značajne promene. Od obične kućice izrasla je u osmogodišnju, gradsku školu. U sastavu matične škole nalazi se i izdvojeno odeljenje u naselju Ljukovo, gde je organizovana nastava za učenike od prvog do četvrtog razreda. Matična škola je locirana u centru grada, a izdvojeno odeljenje u centru naselja Ljukovo. Školu pohađa ukupno 917 učenika. Od toga matičnu školu pohađa 856, a izdvojeno odeljenje 61 učenik. I pored veoma skromnih uslova u kojima rade, učenici OŠ "Petar Kočić" u svim oblastima obrazovanja postižu izuzetne rezultate.

DIREKTOR

Ime i prezime: Snežana Popović

Telefon: 022/ 561- 540

e-mail: p_kocic@yahoo.com

Biografija:

Snežana Popović, doktor nauka fizičke kulture, rođena u Inđiji, ima 59 godina. Udata je i majka je dvoje dece. Aktivno se bavila atletikom, bila član državne reprezentacije,a danas učestvuje u trkama veterana. Bavi se naučnim radom. Od aprila 2003. godine radi kao direktor OŠ "Petar Kočić" Inđija u uslovima stalnih promena i reformi.

ŠKOLSKI ODBOR:

predsednik školskog odbora: Nataša Đurić

telefon:022/ 561- 540

e-mail: -

ostali članovi školskog odbora: Natalija Stevanović, Nikola Vunduk, Sava Sokolović, Ana Krković, Jasminka Rašeta, Dragana Novitović, Gordana Trbić i Ana Popović.

Jezička struktura:

Nastavni jezici: srpski jezik

Materinji jezik sa elementima nacionalne kulture: -

Strani jezici: engleski, nemački i ruski jezik

OSTALI PODACI O ŠKOLI

škole u zemlji sa kojima sarađuje:

  • OŠ "Dušan Jerković" Inđija

  • OŠ "Jovan Popović" Inđija

  • OŠ "Ruža Đ.Crna" Čortanovci

  • OŠ "S.B.Paja" Novi Karlovci

  • OŠ "Braća Grulović" Beška

  • OŠ "Branko Radičević" Maradik

  • OŠ "22 jul" Krčedin

  • OŠ "Dr Đorđe Natošević" N.Slankamen

  • OŠ "Dr Đorđe Natošević" Novi Sad

škole u inostranstvu sa kojima sarađuje:

  • Halmstad - Švedska

programi i projekti u toku:

  • Sanacija i rekonstrukcija sanitarnih čvorova u OŠ "Petar Kočić" Inđija.

Specifičnosti:

OŠ "Petar Kočić" Inđija realizuje projekat "Mi smo čuvari prirode" u kome učestvuju svi učenici u školi. Realizacija projekta je predviđena za period od pet godina, a cilj projekta je da se podigne ekološka svest dece osnovnoškolskog uzrasta.