🏫 Osnovna škola 📍 Beograd (Zvezdara)

OSNOVNA ŠKOLA "PAVLE SAVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd
Adresa: Koste Nađa 25 (11160)
Opština: Zvezdara
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/343-0358
Faks: 011/343-0358
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 17053884
PIB: 101723189
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. septembar 1994.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 997 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 537 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 523 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

2.057 učenika
73 odeljenja
28,2 učenika po odeljenju
35 učenika po IOP-u
+2% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

148 zaposlenih
110 u nastavi
38 nenastavno osoblje
103 na neodređeno
45 na određeno
18,7 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
2 fiskulturnih sala
824 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred2481024,8
II razred244830,5
III razred252831,5
IV razred253928,1
V razred2761027,6
VI razred247830,9
VII razred2921126,5
VIII razred245927,2
Ukupno2.0577328,2

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 35 učenika: IOP1 26, IOP2 9, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 37 (+2%), a broj odeljenja je ostao 73.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.144110
2024/2025.144109
2025/2026.148110
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 997 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 537 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 523 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik2.057 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik1.053 učenika
  • Ruski jezik3 učenika
  • Španski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik2.057 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

148ukupno
110nastavno osoblje
38nenastavno

Na neodređeno 103, na određeno 45 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave39
  • Nastavnik razredne nastave35
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom30
  • Čistačica19
  • Nastavnik u produženom boravku6
  • Domar/majstor održavanja2
  • Servirka2
  • Pomoćnik direktora ustanove2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Pavle Savić"sedište Koste Nađa 25, Beograd (Zvezdara) 0000 20824 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.