🏫 Osnovna škola 📍 Vinča (Grocka)

OSNOVNA ŠKOLA "NIKOLA TESLA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Vinča
Adresa: Jovana Jovanovića Zmaja 1 (11351)
Opština: Grocka
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Direktor: Dragoljub Gačić
Tel. direktora: 011/8065-899
Glavni telefon: 8065899
E-pošta: [email protected]
Faks: 8065950
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07035209
PIB: 101552900
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 14. jul 1969.
📜

Prosvetni glasnik

18 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 1.079 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 612 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 572 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2017. 10
2018. 121518
2019. 13511
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

2.263 učenika
97 odeljenja
23,3 učenika po odeljenju
102 učenika po IOP-u
−4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

171 zaposlenih
122 u nastavi
49 nenastavno osoblje
130 na neodređeno
41 na određeno
18,5 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
9 učionica
11 kabineta
1 radionica
3 fiskulturnih sala
3 biblioteka
15.184 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred2481220,7
II razred2881322,2
III razred2681124,4
IV razred2751222,9
V razred3081225,7
VI razred3041323,4
VII razred2901224,2
VIII razred2821223,5
Ukupno2.2639723,3

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 102 učenika: IOP1 75, IOP2 26, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 103 (-4%), a broj odeljenja je sa 92 porastao na 97.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.165117
2024/2025.172122
2025/2026.171122
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 1.079 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 612 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 572 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik2.263 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Francuski jezik1.174 učenika
  • Nemački jezik5 učenika
  • Ruski jezik3 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik2.262 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

171ukupno
122nastavno osoblje
49nenastavno

Na neodređeno 130, na određeno 41 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave44
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom43
  • Čistačica30
  • Nastavnik predmetne nastave30
  • Domar/majstor održavanja5
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Stručni saradnik psiholog2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Nikola Tesla" Vinčasedište Jovana Jovanovića-Zmaja 1, Vinča 4501 219.066 m²
IO Boleč Jovana Jovanovića-Zmaja 1, Vinča 2100 01800 m²
IO Leštane Jovana Jovanovića-Zmaja 1, Vinča 2400 114.500 m²
IO Ritopek Jovana Jovanovića-Zmaja 1, Vinča 1100 00818 m²
Ukupno (4 objekata) 91101 3315.184 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼
razvojni_2013_07_13_0004