🏫 Osnovna škola 📍 Beograd Rakovica (Rakovica)

OSNOVNA ŠKOLA "NIKOLA TESLA"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Beograd Rakovica
Adresa: Dr Milivoja Petrovića 6 (11090)
Opština: Rakovica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 3582563
E-pošta: [email protected]
Faks: 3581176
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07003994
PIB: 100226248
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 24. jul 1957.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 536 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 303 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 294 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.133 učenika
46 odeljenja
24,6 učenika po odeljenju
23 učenika po IOP-u
−11% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

105 zaposlenih
79 u nastavi
26 nenastavno osoblje
71 na neodređeno
34 na određeno
14,3 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
16 učionica
15 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.800 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred116523,2
II razred131621,8
III razred151625,2
IV razred138527,6
V razred146624,3
VI razred157626,2
VII razred151625,2
VIII razred143623,8
Ukupno1.1334624,6

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 23 učenika: IOP1 11, IOP2 12, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 136 (-11%), a broj odeljenja je sa 48 pao na 46.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10479
2024/2025.10176
2025/2026.10579
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 536 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 303 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 294 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.133 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik594 učenika
  • Francuski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.132 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

105ukupno
79nastavno osoblje
26nenastavno

Na neodređeno 71, na određeno 34 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave27
  • Nastavnik razredne nastave25
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom23
  • Čistačica13
  • Nastavnik u produženom boravku4
  • Stručni saradnik psiholog4
  • Domar/majstor održavanja2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "NIKOLA TESLA"sedište Dr Milivoja Petrovića 6, Beograd (Rakovica) 161500 115.800 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

Vesti škole

ŠKOLSKI LIST

ŠKOLSKI LIST https://osnikolateslabg.com/wp-content/uploads/2026/09/Tesla-12.mp4…

Izvor ↗
📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.