🏫 Osnovna škola 📍 Kruševac (Kruševac)

OSNOVNA ŠKOLA "NADA POPOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Kruševac
Adresa: Lomničke borbe7 (37000)
Opština: Kruševac
Školski okrug: Rasinski
Školska uprava: Kruševac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 037/354-7610
E-pošta: [email protected]
Faks: 037/354-7611
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 597 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 331 učenik
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 323 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.251 učenika
48 odeljenja
26,1 učenika po odeljenju
29 učenika po IOP-u
−6% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

101 zaposlenih
74 u nastavi
27 nenastavno osoblje
85 na neodređeno
16 na određeno
16,9 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
26 učionica
3 kabineta
1 laboratorija
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.802 m² površina objekata

Programi i jezici

2 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred135622,5
II razred153625,5
III razred149624,8
IV razred160626,7
V razred170628,3
VI razred153625,5
VII razred172628,7
VIII razred159626,5
Ukupno1.2514826,1

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 29 učenika: IOP1 15, IOP2 14, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 74 (-6%), a broj odeljenja je sa 49 pao na 48.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9874
2024/2025.9874
2025/2026.10174
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 597 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 331 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 323 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.251 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik281 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.251 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

101ukupno
74nastavno osoblje
27nenastavno

Na neodređeno 85, na određeno 16 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave28
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom23
  • Nastavnik predmetne nastave21
  • Čistačica12
  • Servirka3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Nastavnik u produženom boravku2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ Nada Popovićsedište Lomničke Borbe 7, Kruševac 26311 114.802 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.