🏫 Osnovna škola 📍 Mladenovac (Mladenovac)

OSNOVNA ŠKOLA "MOMČILO ŽIVOJINOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Mladenovac
Adresa: Kralja Aleksandra Obrenovića 25 (11400)
Opština: Mladenovac
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/823-1388
Faks: 011/823-1388
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 700 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 340 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 310 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.350 učenika
64 odeljenja
21,1 učenika po odeljenju
6 kombinovanih odeljenja
80 učenika po IOP-u
−5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

109 zaposlenih
78 u nastavi
31 nenastavno osoblje
74 na neodređeno
35 na određeno
17,3 učenika po nastavniku

Prostor

4 objekata
44 učionica
3 fiskulturnih sala
8.583 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred160917,8
II razred161917,9
III razred176919,6
IV razred2031020,3
V razred1811018,1
VI razred159819,9
VII razred161820,1
VIII razred149818,6
Ukupno1.3506421,1

Škola ima 6 kombinovanih odeljenja (više razreda u jednom odeljenju) — u tabeli se takvo odeljenje broji u svakom svom razredu, a u ukupnom zbiru jednom.

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 80 učenika: IOP1 22, IOP2 40, IOP3 18.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 67 (-5%), a broj odeljenja je sa 63 porastao na 64.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.10475
2024/2025.10271
2025/2026.10978
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 700 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 340 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 310 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.350 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik601 učenik
  • Nemački jezik3 učenika
  • Francuski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.324 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

109ukupno
78nastavno osoblje
31nenastavno

Na neodređeno 74, na određeno 35 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave25
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom22
  • Nastavnik predmetne nastave20
  • Čistačica17
  • Domar/majstor održavanja3
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove2
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda2
  • Defektolog nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda u posebnim uslovima2
  • Nastavnik predmetne nastave u posebnim uslovima2
  • Stručni saradnik pedagog2
  • Šef računovodstva1
  • Servirka1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Nastavnik u kombinovanom odeljenju od dva razreda u posebnim uslovima1
  • Defektolog - nastavnik sa odeljenjskim starešinstvom u posebnim uslovima1
  • Pedagoški asistent1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ"Momčilo Živojinović"sedište Kralja Aleksandra Obrenovića 25, Mladenovac (Varoš) 36000 206.037 m²
OŠ"Momčilo Živojinović" Dubona Kralja Aleksandra Obrenovića 25, Mladenovac (Varoš) 4000 101.178 m²
OŠ"Momčilo Živojinović" Rajkovac Kralja Aleksandra Obrenovića 25, Mladenovac (Varoš) 2000 00142 m²
OŠ"Momčilo Živojinović" Šepšin Kralja Aleksandra Obrenovića 25, Mladenovac (Varoš) 2000 001.226 m²
Ukupno (4 objekata) 44000 308.583 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.