🏫 Osnovna škola 📍 Novi Beograd (Novi Beograd)

OSNOVNA ŠKOLA "MLADOST"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Novi Beograd
Adresa: Gandijeva 99 (11070)
Opština: Novi Beograd
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 2177984
E-pošta: [email protected]
Faks: 2177984
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07457057
PIB: 101201562
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 1. septembar 1989.
📜

Prosvetni glasnik

35 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 521 učenik
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 282 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 232 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 517
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.035 učenika
39 odeljenja
26,5 učenika po odeljenju
12 učenika po IOP-u
−1% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

67 zaposlenih
53 u nastavi
14 nenastavno osoblje
66 na neodređeno
1 na određeno
19,5 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
23 učionica
5 kabineta
2 radionica
2 fiskulturnih sala
1 biblioteka
4.628 m² površina objekata

Programi i jezici

5 stranih jezika
21 dece u PPP
2 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred133526,6
II razred139527,8
III razred125525,0
IV razred124524,8
V razred146529,2
VI razred136527,2
VII razred124524,8
VIII razred108427,0
Ukupno1.0353926,5

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 12 učenika: IOP1 9, IOP2 1, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 7 (-1%), a broj odeljenja je ostao 39.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.6344
2024/2025.6949
2025/2026.6753
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 521 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 282 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 232 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.035 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Italijanski jezik297 učenika
  • Francuski jezik213 učenika
  • Nemački jezik3 učenika
  • Ruski jezik1 učenik

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.035 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

67ukupno
53nastavno osoblje
14nenastavno

Na neodređeno 66, na određeno 1 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave17
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom16
  • Nastavnik predmetne nastave13
  • Čistačica5
  • Nastavnik u produženom boravku5
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom u posebnim uslovima2
  • Vaspitač2
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik defektolog / specijalni edukator i rehabilitator1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

21dece
2grupa
2vaspitača
  • MladostBeograd (Novi Beograd) 2 grupe, 21 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Mladostsedište Gandijeva 99, Beograd (Novi Beograd) 23502 214.628 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Osnovna škola "Mladost" je obrazovna institucija u Beogradu, koja pruža osnovno obrazovanje. Nalazi se na Novom Beogradu, u Gandijevoj ulici broj 99.
Škola je otvorena 1989. godine.
Osim uobičajenih osam razreda, škola nudi i predškolsko, u kom se deca pripremaju za prvi razred u ovoj osnovnoj školi.
Škola se otvara u 6,00 časova, a zatvara u 21,00 čas.