🏫 Osnovna škola 📍 Niš (Niš)

OSNOVNA ŠKOLA "MIROSLAV ANTIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Niš
Adresa: Knjaževačka 156 (18000)
Opština: Niš
Školski okrug: Nišavski
Školska uprava: Niš
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 081/570-829
E-pošta: [email protected]
Faks: 018/212-535
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07328745
PIB: 100663940
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 29. jun 1983.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 583 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 266 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 239 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.088 učenika
46 odeljenja
23,7 učenika po odeljenju
20 učenika po IOP-u
+4% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

98 zaposlenih
70 u nastavi
28 nenastavno osoblje
73 na neodređeno
25 na određeno
15,5 učenika po nastavniku

Prostor

3 objekata
25 učionica
3 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.514 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
55 dece u PPP
3 grupa PPP
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred141720,1
II razred149721,3
III razred143623,8
IV razred150625,0
V razred120524,0
VI razred146529,2
VII razred116523,2
VIII razred123524,6
Ukupno1.0884623,7

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 20 učenika: IOP1 8, IOP2 11, IOP3 1.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se povećao za 40 (+4%), a broj odeljenja je sa 44 porastao na 46.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.9768
2024/2025.10072
2025/2026.9870
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 583 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 266 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 239 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.088 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik452 učenika
  • Ruski jezik21 učenik
  • Francuski jezik2 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.087 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

98ukupno
70nastavno osoblje
28nenastavno

Na neodređeno 73, na određeno 25 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave21
  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom17
  • Čistačica12
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi6
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom6
  • Vaspitač3
  • Domar/majstor održavanja2
  • Referent za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Servirka1
  • Direktor ustanove1
  • Pomoćnik direktora ustanove1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🧸

Pripremni predškolski program 2025/2026.

55dece
3grupa
3vaspitača
  • OŠ "Miroslav Antić"Niš (Pantelej) 3 grupe, 55 dece
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
OŠ "Miroslav Antić"sedište Knjaževačka 156, Niš (Pantelej) 0000 00—
OŠ "Miroslav Antić"sedište Knjaževačka 156, Niš (Pantelej) 23301 115.264 m²
OŠ "Miroslav Antić1" Knjaževačka 156, Niš (Pantelej) 2000 00250 m²
Ukupno (3 objekata) 25301 115.514 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.