🏫 Osnovna škola 📍 Žarkovo (Čukarica)

OSNOVNA ŠKOLA "MIROSLAV ANTIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Žarkovo
Adresa: Crveno barjače 6 (11147)
Opština: Čukarica
Školski okrug: Grad Beograd
Školska uprava: Beograd
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 011/251-2730
Faks: 011/239-9109
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: Nije upisana
Facebook: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: 07009232
PIB: 101018091
Vrsta osnivača: Javna ustanova
Ustanova radi od: 11. jul 1962.
📜

Prosvetni glasnik

34 broja

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 475 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 259 učenika
    18/201813/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 247 učenika
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023

Svi brojevi vezani za školu

2005. 1
2006. 15
2008. 2
2009. 6
2010. 27
2011. 37
2013. 18
2014. 511
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

981 učenika
40 odeljenja
24,5 učenika po odeljenju
33 učenika po IOP-u
−5% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

80 zaposlenih
62 u nastavi
18 nenastavno osoblje
63 na neodređeno
17 na određeno
15,8 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
22 učionica
3 kabineta
1 radionica
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
6.113 m² površina objekata

Programi i jezici

3 stranih jezika
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred117523,4
II razred107521,4
III razred119523,8
IV razred132526,4
V razred120524,0
VI razred127525,4
VII razred131526,2
VIII razred128525,6
Ukupno9814024,5

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 33 učenika: IOP1 15, IOP2 18, IOP3 0.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 48 (-5%), a broj odeljenja je ostao 40.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8464
2024/2025.8365
2025/2026.8062
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 475 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 259 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 247 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik981 učenik

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Ruski jezik131 učenik
  • Nemački jezik95 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik981 učenik
👥

Zaposleni 2025/2026.

80ukupno
62nastavno osoblje
18nenastavno

Na neodređeno 63, na određeno 17 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik razredne nastave20
  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom20
  • Nastavnik predmetne nastave19
  • Čistačica10
  • Nastavnik u produženom boravku3
  • Diplomirani ekonomista za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
  • Stručni saradnik logoped1
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola "Miroslav Antić"sedište Crveno Barjače 6, Beograd (Čukarica) 22301 116.113 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.