🏫 Osnovna škola 📍 Kragujevac (Kragujevac)

OSNOVNA ŠKOLA "MIRKO JOVANOVIĆ"

Registar i kontakt informacije ustanove na Portalu škola Srbije

📍

Lokacija i područje

Mesto: Kragujevac
Adresa: Neznanog junaka 8 (34000)
Opština: Kragujevac
Školski okrug: Šumadijski
Školska uprava: Kragujevac
☎️

Kontakt i rukovodstvo

Glavni telefon: 034/304-200
E-pošta: [email protected]
Faks: 034/300-333
🌐

Internet i mreže

Službena e-pošta: ✉️ [email protected]
Facebook: Nije upisan
Instagram: Nije upisan
📋

Identifikacija i sistemski podaci

Matični broj: —
PIB: —
Vrsta osnivača: —
📜

Prosvetni glasnik

27 brojeva

Brojevi „Prosvetnog glasnika" u kojima su objavljeni planovi i programi nastave i učenja po kojima škola radi.

Programi školske 2025/2026.

  • Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV razred · 476 učenika
    10/201712/201815/201818/20181/20192/202016/20221/202313/202314/2023
  • Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI razred · 271 učenik
    15/201818/20183/20193/20206/202017/202116/202213/202314/2023
  • Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII razred · 266 učenika
    18/201813/2023

Svi brojevi vezani za školu

2009. 6
2010. 2
2011. 3
2013. 8
2014. 5
2016. 11
2017. 710
2018. 121518
2019. 135101112
2020. 12368
2021. 17
2022. 16
2023. 11314
📊

Škola u brojevima

školska 2025/2026.

Učenici

1.013 učenika
42 odeljenja
24,1 učenika po odeljenju
45 učenika po IOP-u
−7% učenika u odnosu na 2022/2023.

Zaposleni

84 zaposlenih
60 u nastavi
24 nenastavno osoblje
71 na neodređeno
13 na određeno
16,9 učenika po nastavniku

Prostor

1 objekat
28 učionica
1 kabineta
1 fiskulturnih sala
1 biblioteka
5.665 m² površina objekata

Programi i jezici

4 stranih jezika
1 jezika manjina
Tabele i detalji po razredima, jezicima, zaposlenima i objektima ↓

📊 Podaci Ministarstva prosvete — detaljno

Podaci koje ustanova unosi u Jedinstveni informacioni sistem prosvete (JISP), objavljeni kao otvoreni podaci Ministarstva prosvete.

🎒

Učenici po razredima 2025/2026.

RazredUčenikaOdeljenjaProsek
I razred104426,0
II razred144624,0
III razred117523,4
IV razred111522,2
V razred124524,8
VI razred147624,5
VII razred120524,0
VIII razred146624,3
Ukupno1.0134224,1

Po individualnom obrazovnom planu (IOP) radi 45 učenika: IOP1 33, IOP2 10, IOP3 2.

📈

Kretanje kroz godine

Broj učenika

Od 2022/2023. do 2025/2026. broj učenika se smanjio za 74 (-7%), a broj odeljenja je sa 45 pao na 42.

Broj zaposlenih

GodinaUkupnoU nastavi
2023/2024.8760
2024/2025.9058
2025/2026.8460
📜

Nastavni planovi i programi 2025/2026.

ProgramRazrediProsvetni glasnik UčenikaTrajanjeUpisNivo (NOKS)
Osnovna škola I-IV 2023/2024 I–IV 10/2017, 12/2018, 15/2018, 18/2018, 1/2019, 2/2020, 16/2022, 1/2023, 13/2023, 14/2023 476 4 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola V-VI, 2023/2024 V–VI 15/2018, 18/2018, 3/2019, 3/2020, 6/2020, 17/2021, 16/2022, 13/2023, 14/2023 271 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
Osnovna škola VII-VIII, 2023/2024 VII–VIII 18/2018, 13/2023 266 2 godine Aktivan 1 Osnovno obrazovanje i vaspitanje
🌍

Jezici

Jezik nastave

  • Srpski jezik1.013 učenika

Drugi strani jezik 2025/2026.

  • Nemački jezik504 učenika
  • Ruski jezik3 učenika
  • Francuski jezik3 učenika

Strani jezik 2025/2026.

  • Engleski jezik1.013 učenika

Jezici nacionalnih manjina 2025/2026.

  • Romski jezik sa elementima nacionalne kulture29 učenika
👥

Zaposleni 2025/2026.

84ukupno
60nastavno osoblje
24nenastavno

Na neodređeno 71, na određeno 13 (bez zamena).

Po radnim mestima

  • Nastavnik predmetne nastave sa odeljenjskim starešinstvom19
  • Nastavnik razredne nastave16
  • Nastavnik predmetne nastave15
  • Čistačica11
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi5
  • Nastavnik u celodnevnoj nastavi sa odeljenjskim starešinstvom5
  • Kuvar/poslastičar2
  • Servirka2
  • Stručni saradnik - bibliotekar / nototekar / medijatekar2
  • Diplomirani pravnik za pravne,kadrovske i administrativne poslove1
  • Šef računovodstva1
  • Referent za finansijsko - računovodstvene poslove1
  • Domar/majstor održavanja1
  • Sekretar ustanove1
  • Stručni saradnik pedagog1
  • Stručni saradnik psiholog1
🏫

Objekti i prostor

ObjekatUčioniceKabineti LaboratorijeRadioniceFiskulturne sale BibliotekePovršina
Osnovna škola Mirko Jovanovićsedište Neznanog Junaka 8, Kragujevac 28100 115.665 m²

Izvor: Portal otvorenih podataka Ministarstva prosvete (podaci iz JISP-a, preuzeti 28. septembar 2026.). Ako neki podatak nedostaje ili nije tačan, ustanova ga ispravlja u JISP-u.

📜 Arhivska prezentacija škole (istorijski sadržaj) ▼

Dodatne informacije će uskoro biti prikazane.